İLÇEMİZDE YÜZYILIN EN ÖNEMLİ PROJESİ
11:21, 1-10-2010

İlçemizin su sorununu bitirecek olan ve bu yıl içinde ihalesi yapılan Kaptaj merkezi ve iki adet su deposu yapımı ile isale hatlarının yenilenmesi projesi yapım çalışmaları, yüklenici firma tarafından başlatıldı.

 

 

 

 

              Yaklaşık 2.000.00,00-TL’ye mal olacak proje ile İlçemizin yüz yıl boyuncu su sorununun bitirilmesi planlanıyor. Proje kapsamında yapılacak kaptaj merkezi sayesinde içme suyunun daha uygun dezenfekte edilmesi ve depolara basılması aşamasında kullanılan enerjiden tasarruf edilmesi sağlanacak. İlçemizin nüfus artış oranı göz önüne alınarak, 500 ve 750 tonluk iki adet su deposu yapılması ile uzun yıllar su sıkıntısı çekilmeyecek. Yüklenici firma olan Yuner İnşaat yetkilileri, hızlı bir çalışma programı ile projenin süresinden önce bitirilmesi için çalışacaklarını belirttiler.

            Şimdiden yapılacak tesislerin halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

 

 

 

 


 
 
YORUMLAR
Yazan : ibrahim güven
04:19, 2-11-2010
teşekkürler de...
emeği geçenlere teşekkürler ediyoruz allah razı olsun.ama şu var ki ilk önce haberin başlığından başlamak istiyorum.alt tarafı 2 tane su deposu bu mudur yüzyılın projesi dursunbey için soruyorum size? iki adet depo 750+500=1250 ton.dursunbeyin en fazla 1 buçuk iki aylık su ihtiyacı.soru 2- allah göstermesin suçıktının kaynağı durdu ozman d.beye su nerden gelecek???soru 3- Bu mudur yüzyılın projesi?? YÖNETİCİ NOTU: Öncelikle iyi niiyet dileklerin ve yorumların için teşekkür ederiz.. 3 tane soru sormuşsunuz ama 1 ve 3 nolu sorular aynı soru, öncelikle onları cevaplayalım; Su hayattır! Yüzyıllardır tüm insan toplulukları suyun membağlarında veya yakınlarında yerleşim yerleri kurmuşlar, hayatlarını ikame etmişlerdir. Dursunbey eski Dursunbey değil..Yıllar geçtikce daha da büyüyor ve insanların ihtiyac kavramları değişiyor. Bu da suya olan ihtiyacımızı daha da arttırıyor.. Eskiden tek katlı olan evlere cazibe ile (akışına) gelen su şebekesi, cok katlı yapılar oluştukca üst katlara hidroforlarla kullanılmaya başlanmıştır. Bu proje ile ilçemizin en az önümüzdeki 20-30 yılına hitap edilmekde ve şehir şebekesi sorunu cözmeyi amaçlanmaktadır. Yıllardan beri suçıktı su kaynağının başındaki su motopompları kaldırılarak taş kesiğine aktarılacak ve kaynakdan emme sorunu kalkacağı için büyük bir enerji tasarrufu da sağlanacaktır. Bunun yanında şehir içindeki şebeke çalışmalarıyla birlikte toplam 2.000.000 (iki milyon ) TL. mal olmakta ve bu da ilçemiz için maddi maliyet açısından şimdiye kadar yapılmış en büyük proje çalışmasıdır.. 2. sorunuza gelirsek; (Allah gecinden versin) yarın ölmeyeceğimize kimin garantisi var..??

Yazan : süleyman altınok
20:40, 2-10-2010
Allah Razı Olsun.
Allah Razı Olsun.hayılı hizmetlere vesile olamsı dileğiyle...

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©