Hafızlık ve hatim sevinci yaşadı.
09:12, 1-06-2012

Dursunbey Merkez Erkek Kur’an Kursunda Hafızlığını tamamlayan 18 öğrencimizin Hafızlık cemiyeti ve 2012-2012 Eğitim Öğretim Yılında Kuran Kursundan mezun olan 15 öğrencinin hatim cemiyeti yapıldı.

Dursunbey Merkez Erkek Kur’an Kursunda   öğrenim gören 18 öğrenci hafız olurken, 15 öğrenci de Kuran'ı hatim ettiler. 

Dursunbey  Müftülüğü tarafından hazırlanan Merkez Kur’an Kursu (Yeni Camii'ndeki)  törene din görevlileri ile öğrencilerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Müftüsü Nihat SEVİL  Açılış Konuşmasından  sonra Bursa Osmangazi H.O Bağları camii Hatibi Necmettin KOÇ  ve Kemalpaşa Mevlana Camii İ.Hatibi Kuran’ı Kerim okudu.

Prof .Dr. Remzi KAYA ve  Balıkesir İl Müftüsü Turgut AÇARİ  birer konuşma yaptılar. Caminin dolup taştığı törende Kuran kursunu başarıyla tamamlayan 18 öğrenci hafız oldular. Hocalarının kutladığı yeni hafızlar büyük sevinç yaşarken mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı. Hafızlık ve hatim merasiminde hafızlar okudukları Kuran-ı Kerim ile adeta gönülleri yıkadı. Hafızlık Belgelerinin takdimi teşekkür konuşma öğrencilerin kısa sureler okudukları tören toplu dua ile tamamlandı.

 

  


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©