Başkanın Mesajı

Kahraman Millet Güçlü Devlet

29 Temmuz 2016 Saat: 16:48

Kahraman hemşerilerim,

15 temmuz da gerçekleştirilmeye çalışılan ve Allah’ın izniyle, halkımızın topyekün sokaklara dökülmesi, sağduyulu ve kahraman polisimizin üstün gayretleri, ordumuz içindeki helal süt emmiş er- erbaş ve komutanlarımız ve en önemlisi Sayın Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımızın bizlere erken seslenmesi ve dirayetiyle çok önemli bir kalkışma hareketi başarısız olmuştur.

O günün gecesi tüm Türkiye’de olduğu gibi, siz kahraman kardeşlerimizde bir anda meydanlara toplandınız. O gece gözlerinizdeki kararlılık bizlere de öyle cesaret verdi ki, hep birlikte yollara düştük. O gece ve geceden sonra bu güne kadar artarak devam eden ‘darbeye karşı demokrasi nöbetlerine ‘katılım için tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

Hizmet etmekten onur duyduğum güzel ilçemin güzel insanlarının önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum.

Sizler, Kuvay-i Milliye destanını tekrar yazdınız. Televizyon ve gazetelerden gelen görüntüleri ve o gecenin detayları ortaya çıktıkça, gözü dönmüş FETÖ terör örgütünün o masum halka sıktığı mermileri, attığı bombaları görünce Sayın, Cumhurbaşkanımın uzun zamandır “bunlar terör örgütü” dediğini daha iyi anladık, ama sonucu ağır oldu.

Şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Sayımızın artarak devam ettiği gece nöbetlerimiz Cumhurbaşkanımızdan gelecek ikinci bir talimata kadar inşallah devam edecektir.

Bu meydan nöbetlerimiz toplum olarak bizleri daha da yakınlaştırdı. Aynı ideal doğrultusunda, yani mesele vatan ise, demokrasi ise, halkın iradesine saygı ise gerisinin teferruat olduğu daha iyi anlaşıldı.

Şükürler olsun ki başımızda inançlı, cesaretli ve önce Allah’a sonrada milletine güvenen adam gibi adam ‘Recep Tayyip Erdoğan’ var.

Geçmiş dönemlerde ki darbe ve muhtıralarda şapkasını alıp kaçan adamlar yok. Onların evlatlıkları, her belde de mutlaka olan, sizlerinde iyi bildiğiniz korkaklar şükür aramızda değiller.

Hele o ilçemizde de var olan, FETÖ terör örgütüne gönlünden ve cüzdanından bağlı bir kaç mahlûk yok mu?

15 Temmuz akşamı, bir iki saatte olsa yüzlerinde anlamlı tebessümleri vardı ya…

Onları önce savcılara, daha sonrada Cenab-ı hakka havale ediyorum. Allah onların belalarını versin. Bu Dünyada ve inşallah kıyamette hesapları çetin olur.

Özellikle tekrar söylüyorum, doğduğum ve hizmet etmekten şeref duyduğum güzel ilçemde, ömrüm yettiğince bu tip şerefsiz, ahlaksız, asalak, korkak, menfaatçi, yüzünde astar kalmamış ve insanlara acımayan merhametsiz, insanlıktan zerre kadar nasibini almamış kişilere karşı mücadelemizi hep birlikte yapacağız.

Değerli Dostlarım,

Sayın Başbakanımızın dediği gibi gündüzleri yoğun olarak işlerimizle, gecede nöbet tutarak görevlerimizi aksatmadan yapıyoruz. Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemiz ve Hükümetimiz tarafından planlanan tüm çalışmalar hızla devam ediyor ve edecek.

İlçe stadımız bitti, inşallah çevre düzenlenmesine geçiyoruz. Dursunbey Yatılı Bölge Okulu, Delice, Kavacık ve Durabeyler de 4 adet halı sahamız bitti, faaliyete geçti. Bu sahalar hafta içi gündüzleri öğrencilerimize, Cumartesi Pazar ve akşamları da sayın halkımıza ücretsiz hizmet verecek.

Kırsal mahalle yollarımızda hızlı şekilde temel ve asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor.

Kuzköy, Tezlik, Doğancılar yolu, Gökçedağ yolu, Gazellidere, Bigadiç Kürsü mahallesine kadar ve Girencik, Çakmaklı, Büyük Akçaalan yolları, İstasyon, İsmailler, Güğü yolu, Sakız-Yayla yolu, arası asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

Akbaşlar-Veliler –Şabanlar yolu, Gökçedağ-Güvemalanı-Simav yolu arası da inşallah yetişirse bu yıl asfalt, yetişmez ise bu yıl temel alt temelini, asfaltını da 2017 baharında atacağız.

Dursunbey-Durabeyler-Umurlar-Kavacık yolunda da istimlâk çalışmaları bitmek üzere, buranında ihalesine çıkılarak, özellikle Tahtalı rampasını da indirip yolumuzu halkımızın hizmetine sunacağız.

Bursa karayolları bölge müdürlüklerince de istasyon yoluna 2.kat asfalt atıldı, devamında Aziziye mahallesine kadar 1. kat yeni asfalt, Aziziye, Simav (dağardı) arasınada 16 km lik kısımda 26 Temmuz da yapılan ihaleyle genişletme ve asfalt yapılacak.

Suçıktı üzeri geogrid duvar tamamlanıyor, çevre yolumuz yıl sonuna kadar hayırlısıyla bitecek.

Şehir içerisinde bir çok noktada duvar, tretuvar  park ve yol çalışmalarımız devam ediyor. Kırsal ve merkez mahallelerde çocuk oyun parkları, aşevi ve çok amaçlı hayır-düğün salonları hızla tamamlanıyor.

Suçıktı bulvarında BASKİ’nin su kanalizasyon çalışmaları bitmek üzere fen işlerimizde yol kot çalışmaları tamamlanınca, kaldırım ve asfalt çalışmaları inşallah bitecek…

Ramazan Kılıç parkımızı ve Şehidimiz Lütfü Tekelioğlu kardeşimizin adına daha önce yapılmış parklarımızı yenileyerek sizlerin hizmetine sunduk.

Kıymetli Kardeşlerim,

Bir taraftan asli görevimizi yaparken, diğer taraftan da Devlet-Millet düşmanlarına karşı çok uyanık olmalıyız. Allah korusun başarılı olup ülkemizi karıştırsalardı Suriye-Irak-Mısır örnekleri gözümüzün önünde taptaze duruyor. O sebepten gözümüz kulağımız her daim açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor Allaha emanet ediyorum. 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.