Başkanın Mesajı

Dursunbey'i Planlıyoruz

12 Şubat 2016 Saat: 10:13

 

Çok değerli hemşerilerim,

2015 yılının son sayısında yine sizlerle beraberiz 1 yıl 12 ay 365 gün 8760saat süren koskoca bir zamanı, sizlerle birlikte her dakikasını ilçemize hizmet yolunda, dolu dolu geçirdik.

Geriye dönüp baktığımızda, güzel işler yapıldığını, yalnız hala birçok eksiğimizin olduğunu gördük.Bu eksiklikler bizleri daha da hırslandırdı.İnşaallah 2016-2017-2018 yıllarında planlanan işleride hayata geçirdiğimizde,altyapı-üstyapı- çevre düzenlenmeleriyle yaşanılır ve özlem dolu bir DURSUNBEY göreceğiz.

                Bu çalışmalarda bizzat gözlemci ve müdahil olarak hep sizlerin arasındaydık, sizlerle fikir alışverişi yaptık. Sorulan soruya samimiyetle cevap vermeye çalıştık. Hiç gizli işimiz olmadı. Taleplerinizi imkân varsa ve olabiliyorsa hemen oldurmaya gayret ettik. Eminbey caddesi-Panayır Caddesi eskisi gibi gidiş- geliş olsun, ticaretimiz eskisi gibi değil ‘ dediniz, olur dedik. Çünkü olması gereken de öyleydi. Kışın mağduriyet yaşanmasın diye Eminbey caddesini geçicide olsa asfaltladık. Devlet caddesinin de inşallah. Sizlere sürprizimiz olacak. Özellikle Devlet caddesindeki esnaf ve vatandaşlarımız çok üzüldüler, mağdur oldular. Onların çilesi de çok yakında inşallah bitecek.              

                Değerli Dostlar

                Şuanda yapılan yer altı elektrik çalışmalarında, bazı esnaflarımızdan (Onlar mutlaka haklıdır.) tepkiler aldık. Özellikle ‘bağlantı kutuları neden benim işyerimiz önüne konuluyor, başka yer mi yoktu ‘ diye. Evet bizde isterdik ki hiçbir esnaf arkadaşımın işyerinin önünde olmasın. Ama özellikle bu caddelerde işyerlerinin cephelerinin dar olması ve projede olmazsa olmaz bu kutuların mutlaka birinin dükkânının önüne konulması gerekliydi. Her güzel işin mutlaka ufak tefek de olsa menfi tarafı oluyor. Ama o kalın ve devasa direklerin her zaman tehlike arzeden açıktan geçen kabloların ortadan kalkması, işin güzelliğini zamanla bizlere gösterecektir. Her açıdan işyeri, ekmek parası kazanmak ve insanlar hizmet etmek maksadıyla açılır.Kaldırım kenarına denk gelecek şekilde planlanan panolar,yayalarımızın geçişine mani olmayacak şekilde konuluyor.Esnaf arkadaşlarım da vitrin çıkıntılarına ve dışarı koydukları satılacak malzemelerinde aşırıya kaçmazlarsa inşallah hiçbir sorun olmayacaktır.

                Bizler ekibimizle birlikte sizleri çok seviyoruz, ilçemize zevkle ve heyecanla hizmet ediyoruz. Büyük şehirde her yerde aynı hizmet olsun, kırsal mahalle yani köylerimizde yaşayan insanlarımızda aynı hizmetten yararlansın istiyoruz. Bu anlamda gelirlerimizi eskiye göre daha da arttırmak için Bakanlık proje desteklerinin yanında, belediyemizin bünyesinde bulunan şirketin faaliyet alanını genişleterek, yılbaşından itibaren çok daha fazla gelir elde edecek işleri de yapacağız.Sürekli zarar eden bir şirketi,kar eden,ettiği karları da sizlere hizmette kullanacak duruma getireceğiz.

 

                Bu duygu ve düşüncelerle sizleri bir kere daha selamlıyor, Allah ‘ a emanet ediyorum.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.