Faaliyetlerimiz

Başarılı Öğrencilerimize Çocuk Köyü Gezisi

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan İlçede genelinde ilk dönem ‘Takdir Belgesi’ alan 650 öğrenciyi Balıkesir çocuk köyüne gönderdi.

10 Şubat 2016 Saat: 03:39

Belediyemiz Sosyal ve Kültürel etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın talimatı ile ilçe genelinde takdir alan öğrenciler için Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin açmış olduğu Çocuk Köyüne gezi düzenlendi.
 

İlçemizde toplam 750 civarında çocuk takdir belgesi almaya hak kazanırken bu öğrencilerden yaklaşık 650 öğrencinin velisi cocuğunun bu geziye katılmasını talep etti. İlçemiz Kent Meydanında 1 Şubat Pazartesi günü saat 09.00’da toplanan öğrenci ve veliler Belediyemiz yetkililerinin dağıttığı muhafakatnamelerle otobüslerdeki yerlerini aldı. Belediyemiz yetkililerinin titizlikle organize ettiği gezide 16 otobüs İlçemizden Balıkesir Çocuk Köyüne hareket etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ DA KATILDI
 
İlçe merkezi ve kırsal mahallelerden yüzlerce çocuğun katıldığı Çocuk Köyü gezisinde öğrenciler, büyük sevinç yaşadılar. Çocuk Köyünde bulunan oyun gruplarında doyasıya eğlenen çocuklar ilk kez geldikleri çocuk köyüne hayran kaldılar. Çocuk Köyüne gelen Dursunbeyli öğrencileri ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur yaptığı açıklamada; “Dursunbey’den gelen başarılı öğrencilerimiz kutluyorum. Dursunbey Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan takdir alan öğrencilerimizi çocuk köyü gezisi ile sevindirdi. Bugün yüzlerce çocuğumuz Belediyemizin açtığı Türkiye’nin en Büyük Çocuk oyun alanında eğleniyor. Bu durum bizleride fazlasıyla mutlu ediyor. Ben bir kez daha buraya gelen tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor onları başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.
 
Gün boyu doyasıya eğlenen çocuklarda bu geziyi düzenleyen Dursunbey Belediyesine ve özellikle Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a teşekkür ettiler. Çocuklar ayrıca Çocuk Köyünü Balıkesir'e kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Edip Uğur'a da teşekkür ettiler. Öğle yemekleri Belediye tarafından karşılanan öğrencileri akşamüzeri geldikleri otobüsler ile yeniden ilçeye döndüler.
 
Yorum Yapmak için Tıklayınız.