Faaliyetlerimiz

Sevgi Evimiz Kayseri’ye Örnek Oldu

Belediyemiz tarafından İlçemize kazandırılan ev konforundaki Sevgi Evimiz Kayseri’de ki iki Belediye’ye örnek oldu. Kayserili Belediye Başkanları Sevgi Evimizi inceleyerek Başkanımızdan bilgi aldılar.

10 Şubat 2016 Saat: 03:29

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ın 2014 yerel seçimlerinin ardından hemen ele aldığı ve kısa sürede İlçemize kazandırdığı Sevgi Evi Balıkesir’in adından Türkiye’nin çeşitli illerine örnek olmaya devam ediyor. Daha önce Balıkesir’in çeşitli ilçelerinden gelen inceleme heyetlerinin ardından bazı ilçelere Sevgi evleri açılmaya başlamıştı. Şimdi de Kayseri’den iki Belediye Başkanı Sevgi evini ve işleyişini inceleme üzere ilçeye geldiler.

 

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan tarafından karşılanan Kayseri Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun ve Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül ve Felahiye AK Parti İlçe Başkanı Musa Zafer Kingir sevgi evinde incelemelerde bulundular. İlk olarak Başkan Bahçavan ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz yetkililerinden Sevgi evinin genel işleyişi hakkında bilgi alan Başkanlar, resmi işleyiş ile ilgili detaylar hakkında notlarını aldılar. Dursunbey’de gündemde olan diğer projeler hakkında Başkan Bahçavan’dan bilgi alan Başkanlar şehir merkezinde Kış aylarının gelmesine rağmen hızlı bir şekilde çalışmaların sürdüğünü gördüklerini ve Dursunbey Belediyesinin özverili bir şekilde çalıştığına şahit olduklarını belirttiler. Konuşmaların ardından Sevgi Evindeki yaşlıları ziyaret eden Başkanlar, yaşlılar ile tek tek ilgilendiler. Odaları ve dinlenme alanlarını inceleyerek fotoğraflayan Başkanlar Sevgi evine hayran kaldıklarını belirttiler.

İncelemelerin ardından Felahiye ve Akkışla’ya bu tarzda bir Sevgi Evini kazandırmayı planladıklarını belirten Başkanlar, Başkan Bahçavan’ın bir diğer projesi olan Yaşlı bakım ve Rehabilitasyon merkezi hakkında da bilgi aldılar. İlçe Kaymakamımız Yaşar Aksanyar'ın da katıldığı bu inceleme ziyaretinde Kaymakamımız hemşehrilerini Dursunbey'de göremekten memnuniyet duyduğunu belirtti.  İncelemelerin ardından Suçıktı’da Akşam yemeği yiyen heyet daha sonra bir gece İlçemizde misafir kaldıktan sonra Kayseri’ye hareket ettiler.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.