Faaliyetlerimiz

Belediyemiz Personelinden Organ Bağışı

Dursunbey Belediyesi Beyaz masa ekibi tarafından düzenlenen Organ bağışı Kampanyasına destek etkinliği çerçevesinde Belediye çalışanları organlarını bağışladı.

10 Şubat 2016 Saat: 03:33
Organ bağışının önemine dikkat çekmek amacı ile Dursunbey Belediyesi Beyaz masa birimi tarafından düzenlenen ‘Organ Bağışı Kampanyası’ etkinliğine Belediye çalışanları destek oldu. Dursunbey Devlet Hastanesi görevlileri tarafından Belediye içinde kurulan stantta hazırlanan formları dolduran gönüllü destekçiler, organlarını bağışladılar. İlk etapta Belediye içinde düzenlenen kapanya daha sonra ise anonslarla vatandaşlara duyuruldu. Vatandaşların ilgisinin düşük olduğu kampanya çerçevesinde gün boyunca toplan 14 kişi organ bağışında bulundu.
 
Belediye çalışanlarından 10 kişi organlarını bağışlarken, 4 vatandaşta organ bağı kampanyasına destek oldu. Dursunbey Belediyesi Beyaz masa sorumlusu Ayşe Şule Yörük, Dursunbey Belediyesi çalışanları olarak seve seve organlarını bağışladıklarını belirterek; “Bir gün hepimizin organ nakline ihtiyacı olabilir. Dursunbey Devlet Hastanemiz tarafından böyle bir kampanyanın yürütüldüğünü duyduğumuzda hiç düşünmeden destek olalım istedik. Beledimizde çalışan arkadaşlarımızda sağ olsunlar bu kampanyaya destek oldular. Bu kampanyayı Belediyemiz aracılığı ile zaman zaman sürdürmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımızda Organ Bağışının önemini aktararak bağışların artması için destek olacağız” dedi.
Yorum Yapmak için Tıklayınız.