Faaliyetlerimiz

Dursunbey Halk Şirketi yeni yönetimini seçti

Dursunbey’de 2014 yılında kurulan 91 ortaklı Dursunbey Ahşap Sanayi ve Ticaret anonim şirketi 1. Olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

06 Eylül 2017 Saat: 10:10

Dursunbey’de 2014 yılında Belediye öncülüğünde kurulan 91 ortaklı Dursunbey Ahşap Sanayi ve Ticaret anonim şirketi ilk Olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Dursunbey yeni sanayi bölgesinde ki fabrika binasında gerçekleşen Genel kurul toplantısına şirket ortaklarının birçoğu katıldı.

 Mevcut yönetimin %50 üzerinde karlılıkla kapattığı ilk dönem hakkında üyeler bilgilendirilirken, toplantıda 2014 yılında toplanan sermaye ile kurulum aşamasının gerçekleştirildiği ve kalan bütçele işlerin çevrildiği belirtildi. Kalan sermaye ile Büyük işlere girilemediği hatırlatılan toplantıda sermaye artışı teklifi yapılırken, üyelerin çoğunluğunun kararı ile sermaye artırımı kararı alındı. Bu kararın ardından ise yeni yönetimin belirlenmesi gündem maddesine geçildi. Gelen teklifler doğrultusunda oy birliği ile Abdullah Çiftçi, Adem Çaltı, Ali Korkmaz, Hüseyin Dağdelen, Sedat Erdin, Murat Sali ve İsmail Sezen yönetim kurulu üyeleri olarak belirlendi. İlerleyen günlerde bir araya gelecek olan yeni yönetim kurulu arasından iş takibi yapacak bir başkan seçerek şirketin karlılığını arttırmayı hedefleyecek.

Toplantının sonunda ise Sermaye artırımı için 6 bin TL kararı oy çokluğu ile alındı. Bu bedel bir yıl içinde 500 TL’lik taksitlerle ortaklar tarafından ödenecek.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.