Faaliyetlerimiz

İlçemiz Öğrencileri Avusturya Yolcusu

İlçemiz Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bir proje kapsamında Avusturya’ya gidecek. Öğrenciler Belediyemizin desteği ile Dursunbey’in tanıtımını da yapacaklar.

29 Mart 2016 Saat: 16:37

Dursunbey Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim öğretim yılı içinde Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal ajansı tarafından kabul edilip desteklenen Erasmus+Mesleki Eğitim projesi ‘Geriatrik Hastaların Bakım ve Rehabilitasyon hizmetleri için AB’de hemşehrilik stajı’ kapsamında hemşirelik bölümünden 6 öğrenci ve 1 öğretmen ile Avusturya’ya gidecekler.

Bu kapsamda yolculuk öncesi Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ı makamında ziyaret eden Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, daha önce ki projelerde kendilerine destek olan ve bu projede de destekte bulunacak olan başkan Bahçavan’a teşekkür ettiler. Proje hakkında bilgi veren okul müdürü Ahmet Köse; “5-25 Nisan tarihleri arasında Avusturya’da yaşlı hasta bakım merkezine yapılacak ziyaretler ile öğrencilerimize bilgi ve tecrübe kazandırmak amaçlanmıştır. İlçemizde Sevgi evi ile önemli bir hizmet veren Belediyemizin yeni yapılacak olan Yaşlı bakım ve Rehabilitasyon merkezi düşünüldüğünde, öğrencilerimizin oradaki kazanımlarının önemli olacağını düşünüyoruz. Kasım ayı içerisinde Belçika’ya giden öğrencilerimize verdiği destek ve gittiğimiz kurumlara hediyeler ile ilçemizi tanıtan broşürler götürmemizi sağlayan Başkanımız Ramazan Bahçavan’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde Avusturya’da yapılacak kurum ziyaretlerinde öğrencilerimiz ülkemizi, ilçemizi, ve mezun olacakları mesleklerini en iyi şekilde temsil edecekler” dedi.

5 Nisan’da yola çıkacak olan öğrencilere hayırlı yolculuklar dileyen Başkan Bahçavan, öğrencilere selfi çubuğu ve çeşitli hediyelerde verdi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.