Faaliyetlerimiz

Dursunbey İlkay Gündoğan Stadı’nın Yapımına Başlandı

İlçemize Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kazandırılacak olan stadın yapımına başlandı.

10 Şubat 2016 Saat: 03:32

İlçemizde eski stadın yerinin Belediyemizce Sağlık bakanlığına tahsis edilmesinin ardından, stadsız kalan İlçemizde yeni stadın yapımına başlandı. Hıdırlık bölgesinde bulunan eski Orman deposunun bulunduğu yerin Gençlik ve Spor bakanlığına devredilmesinin ardından geçtiğimiz ay ihalesi yapılan stad yapım işini alan firma çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan ve Dursunbey Belediyespor kulübü Başkanı Yusuf Turhan yetkililerden bilgi aldı. Stadın 2015 Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Dursunbey Belediyespor kulübü Başkanı Yusuf Turhan stadın ilk etapta 500 kişilik tribüne sahip olacağını söyledi. Stadın Büyük kategorilerdeki statlar ile aynı ebatta olacağını belirten Yusuf Turhan ilk etapta Soyunma odaları ve hakem odalarının yapımına başlandığını söyledi.  UEFA standartlarında Sentetik çim ile kaplanacak olan stadın isminin de İlkay Gündoğan stadyumu olacağını ifade eden Turhan, Borussia Dortmund’un Dünyaca ünlü Futbolcusu İlkay Gündoğan’ın stad yapımının ardından sosyal tesisler ve bir çok açıdan buraya destek olacağını sözlerine ekledi.

Daha önce Dursunbey Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzlenen stad yerinde yüklenici firmanın çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.