Faaliyetlerimiz

Söz Sırası Esnaflarda

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın belirli aralıklarla gerçekleştirdiği halk toplantılarının bir yenisi Esnaflarla gerçekleşti. İlçedeki esnafların tamamına yakınının katıldığı toplantıda esnaflar görüş ve önerilerini Başkan Bahçavan’la paylaştı.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
15 Şubat 2016 Saat: 11:47

Dursunbey Danışma ve Dayanışma toplantılarını halk tabanına yayan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Ortak nokta Dursunbey toplantılarının bir yenisi Dursunbeyli esnaflarla gerçekleştirdi. Daha önce Ortak Nokta Dursunbey Gençlerle Baş başa, Söz Sırası kadınlarda,  Dursunbey Geleceğini Planlıyor toplantılarını gerçekleştiren Dursunbey Belediyesi bu kez ise Mutlu Yarınlar İçin Söz sırası esnaflarda toplantısını gerçekleştirdi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı öncesi katılımcıları kapıda karşılayan Başkan Bahçavan katılımcılar ile yakından ilgilendi. İlk olarak yemek davetinin gerçekleştiği programda alt salonda yemek ikramları gerçekleşti.

 

Yemeğin ardından Toplantı düzeninde hazırlanan üst salona geçen esnaflar 600 kişilik salonu hınca hınç doldurdu. Toplantı öncesi geçtiğimiz hafta Cizre’de şehit olan Dursunbeyli Piyade Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen ve tüm şehitler için Saygı duruşu ve istiklal marşı okundu.  Daha sonra ise Dursunbey Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı oğuz Çakırcalı esnaflara verdiği değerden ötürü Başkan Bahçavan’a çiçek takdiminde bulundu. Sunucu tarafından katılımcılara toplantının konsepti hakkında bilgi verildikten sonra ilk bölümde başkan Bahçavan, İlçede yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında esnafları bilgilendirdi.

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan toplantıya Pazar günü olmasına rağmen icabet eden herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 28 Aralık’ta şehit düşen Faruk Gezen’e tekrar rahmet diledi. Hükümetin şehit yakınlarının mağdur edilmemesi için birçok imkân sağladığını hatırlatan Başkan Bahçavan, son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile birlikte Durabeyler’de ki şehit ailesini ziyaret ettiklerini ve şehit ailesine Büyükşehir Belediyesi tarafından iki katlı ev ile birlikte mahalleye Şehidin isminin yaşatılacağı park ve spor alanının kazandırılacağını söyledi. Daha sonra Belediyenin fiziki çalışmaları hakkında bir konuşma yapan Başkan Bahçavan, ş İlçe merkezinde alt yapı çalışmalarının büyük kısmının bittiğini, üst yapıda ise %70- 80 düzeyinde çalışmalarının tamamlandığını söyledi.  Bu süreçte büyük sabır gösteren herkese teşekkür eden Başkan Bahçavan, çekilen çile sonrası özellikle yağmur suyu açısından büyük rahatlık yaşanacağını söyledi. Üst yapı çalışmalarında Sıcak asfaltı tercih ettiklerini hatırlatan Başkan Bahçavan, Panayır Caddesi ve Eminbey Caddesine geçici olarak atılan asfaltın önümüzdeki aylarda yapılacak olan DSİ’nin basınçlı su projesinin ardından kalıcı sıcak asfalt olarak atılacağını belirtti.

Dursunbey’den geçecek olan Duble yol ile ilgili ayrıntıları paylaşan Başkan Bahçavan, Suçıktı’dan şebeke hatlarına basılan sularında bundan sonraki süreçte Taşköprü’de ki terfi istasyonundan verileceğini söyledi. Yaklaşık 2.5 Milyon TL’lik bir yatırımla artık bu tesisin tam anlamı ile çalışacağını ifade eden Başkan Bahçavan Suçıktı’da artık su pompalarının çalışmayacağı müjdesini de verdi. Dursunbey’de geçtiğimiz yaz aylarında gerçekleşen yol çalışmaları hakkında bilgi veren Bahçavan 2019 yılına kadar ilçe genelinde yol sorununu minimum düzeye getirmeyi planladıklarını belirtti. Balıkesir genelinde en kapsamlı şantiyenin Dursunbey’de olduğu bilgisini veren Başkan Bahçavan özellikle iş makineleri konusunda Dursunbey’in büyük bir avantaja sahip olduğunu söyledi. Göreve gelir gelmez Dursunbey belediyesinin de araç parkurunu genişlettiklerini hatırlatan Başkan Bahçavan son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un Dursunbey’e yeni bir ekskavatör aracının gönderilmesi hususunda talimat verdiğini söyledi. Dursunbey Belediyesinin en önemli kazançlarından birisi olan Selimağa’da ki konkasör tesisi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Bahçavan bu tesiste günlük üretimi 1500-1600 tonlara çıkarmayı planladıklarını ifade etti. Dursunbey’e bu yıl içerisinde 11 dinlenme parkı kazandırdıklarını da söyleyen Başkan Bahçavan bu parkların birçoğunun Bakanlıklardan hibe alınarak yapıldığını belirtti.

Belediyenin Kırsal mahallelerde yaptığı çalışmalar hakkında da açıklamalar yapan Başkan Bahçavan, bu toplantının amaçlarından birisinin ise istişare ile 2016-2017-2018 ve 2019 yıllarının planlanması olduğunu belirtti. Dursunbey’deki istihdam sorunu ve esnafları yakından ilgilendiren birçok konuda da açıklamalarda bulunan Başkan Bahçavan, Dursunbey Meslek Yüksek Okuluna iki yeni bölümün önümüzdeki yıl itibari ile açılacağı müjdesini de verdi. YSK Başkanı Sadi Güven’in de desteği ile Orman Muhafaza Bölümü ve İş Güvenliği bölümlerinin Dursunbey’e kazandırılacağını söylene Başkan Bahçavan bu iki bölümün tercih oranlarının da yüksek olduğunu belirtti. İlerleyen süreçte Saz ile Suçıktı arasında bulunan 165 dönümlük alanda rekreasyon projesi yapacakları bilgisini de veren Başkan Bahçavan ilk etapta saz’a yeni bir güreş sahası yapacaklarını belirtti. Bu sahanın çok amaçlı olacağını belirten Başkan, burada hem okullar hem de kurumlar çeşitli etkinliklerini gerçekleştirebilecekler dedi. Yeni bir kapalı Pazar yeri içinde çalışma başlatacaklarını ifade eden Başkan Bahçavan bu konunun tartışmaya da açılacağını söyledi.

Belediye olarak ilçeye yeni bir mezbahane ve Soğuk hava deposu yapacakları müjdesini de veren Başkan Bahçavan, birkaç yıldır süren bu sorunun bu sayede sona ereceğini de söyledi. İlçeye kurulacak olan Organize sanayi bölgesi hakkında ki son gelişmeleri de esnaflarla paylaşan Başkan Bahçavan, Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğüne mera vasıflı bu alan için ot bedeli yatırılacağını söyledi. Yakın zamanda OSB yönetim kurulunun da oluşturulacağı bilgisini veren başkan 2017 veya 2018 arasında OSB’de fabrika bacalarının tütmeye başlayacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından söz sırasını Esnaflara veren Başkan Bahçavan esnaflardan gelen olumlu olumsuz bir çok konuyu not ederek gündemine aldı. 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.