Haberler

Balıkesir Valisi Dursunbey'de ki Yangını havadan inceledi

Vali Ersin Yazıcı, Dursunbey'de yangında zarar gören alanları helikopter ile havadan inceledi.

15 Eylül 2017 Saat: 13:08

Vali Ersin Yazıcı ve Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı Dursunbey'deki orman yangınında zarar gören 92 hektarlık alanı helikopterle havadan inceledi.

HAVADAN İNCELEDİ

Alanı havadan tarayan Vali Yazıcı, Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı'dan bilgi aldı.

Vali Yazıcı daha sonra, Dursunbey ilçesi Karapınar Mahallesinde meydana gelen yangın sonucu kullanılamaz hale gelen evleri yerinde görmek ve bu evlerde kalan vatandaşların yaralarını sarmak üzere olay yerinde incelemelerde bulundu.

YARALARI EL BİRLİĞİ İLE SARACAĞIZ

Devletin güçlü olduğunu ve mağdur olan vatandaşlarının yaralarını sarmaya her zaman muktedir olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, imkânlar ölçüsünde zarar gören ailelerin yaralarını el birliği ile saracaklarını ve kendi üzerlerine düşen desteği vereceklerini kaydetti.

HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN AÇ VE AÇIKTA KALMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

Yangın nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Vali Yazıcı, " Yangın bölgesine anında gelen yangınla mücadele ekiplerimiz canla başla çalışarak çıkan yangına müdahale ettiler. İlk olarak ekiplerimiz herhangi bir can kaybı yaşanmadan yerleşim alanlarının zarar görmemesi için yerleşim alanlarında tedbir aldı. Bugün de ilk olarak bölgeyi havadan inceledim. Daha sonra ailelerimizi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ileterek evlerde gerekli incelemelerde bulunduk. Vatandaşlarımızın acısını hafifletmek ve yalnız olmadıklarını göstermek için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Ailelerin mağduriyetini gidermek için ekiplerimize gerekli talimatları verdik. Devletimiz çok büyüktür ve hiçbir vatandaşımızı aç ve açıkta bırakmaz. Çünkü bizler halkımız için varız. Devletimiz güçlüdür ve kimseyi ne afette ne de başka bir zamanda aç ve açıkta bırakmaz. Bizleri teselli eden her hangi bir can kaybının yaşanmamasıdır. Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmasına müsaade etmeyiz."dedi. 

Vali Yazıcı'nın incelemelerine Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel ile Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan eşlik ettiler.

Yangın, Karapınar Mahallesinde 12 Eylül'de bir evde başlayıp, ormanlık alana sıçramış ve rüzgârında etkisiyle 92 hektarlık alan zarar görmüştü.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.