Haberler

Başkanımız Kamp Öğrencileri İle Kariyer Toplantısı Gerçekleştirdi

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, Dursunbey Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci yurdu ve Kız öğrenci yurdunda üniversite için hazırlık kampına giren öğrenciler ile söyleşi gerçekleştirdi. Başkanımız söyleşinin sonunda öğrencilerin isteklerini kırmayarak Bursa Gezisi sözü verdi.

02 Eylül 2016 Saat: 10:36

Dursunbey Anadolu İmam hatip Lisesi Kız Öğrenci Yurdu ve Erkek Öğrenci yurdunda kampa giren Lise son sınıf öğrencileri 20 günlük zorlu maratonun ardından kamp finali yaptılar. Kampın son gününde Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ı söyleşi için Okula davet eden Okul yetkilileri, geleneksel hale getirmeyi planladıkları bu toplantıyı bu yıl ikinci kez gerçekleştirdiklerini belirttiler.

Bu yıl ikincisi gerçekleşen kariyer toplantısına kendilerini davet ettikleri için teşekkür eden Belediye Başkanımız, geçtiğimiz yıl çok verimli geçen bu toplantının bu yıl da organize edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Söyleşi şeklinde gerçekleşen toplantıda okul hayatı ve yaşamından kesitleri öğrenciler ile paylaşan Başkan Bahçavan İmam Hatip’te okuyan öğrencileri de çok şanslı bulduğunu belirtti. Öğrencilere hazırlığına girdikleri Üniversite ile ilgili de bilgiler veren Başkan Bahçavan, öğrencilerin hedeflerini büyük tutması gerektiğini vurguladı. Özellikle iş hayatında kalifiyeli ve diğer adaylarda üstün olanların seçildiğini hatırlatan Başkan Bahçavan, İmam Hatip mezunlarının özellikle üniversitelerde diğer adaylardan bir adım önde olduğunu da söyledi. Geçmiş dönemlerde İmam hatiplerin itibarsızlaştırılası için çeşitli oyunların oynandığını da söyleyen Başkan Bahçavan, geride kalan bu günlerin ardından şu anda İmam Hatip okullarının büyük rağbet gördüğünü de söyledi.

BAŞKANDAN ÖĞRENCİLERE GEZİ SÖZÜ

Kendi okul hayatından ve kariyerinden de çeşitli kesitleri öğrenciler ile paylaşan Başkan Bahçavan, sözü daha sonra öğrencilere verdi. Başkan Bahçvan’a Dursunbey’de kısa sürede gösterdiği üstün hizmetlerden dolayı teşekkür eden öğrenciler geçtiğimiz yıl olduğu gibi kendileri için bir gezi programı düzenlenmesini talep ettiler. Bu talebi olumlu karşılayan Başkan Bahçavan Bursa’ya gitmek isteyen öğrencilerin isteğini geri çevirmedi. Daha sonra söz alan öğrenciler Bazı isteklerini ve önerilerini Başkan ile paylaştılar. Öğrencilere ayrıca Kapalı Yüzme havuzuna üç kez ücretsiz giriş müjdesi veren Başkan, öğrencilerden gelen bazı talepleri de değerlendirmeye alacaklarını söyledi.

Yaklaşık bir saat süren söyleşi sonrası öğrenciler kendilerine değer veren Başkan Bahçavan’a teşekkürlerini sundular.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.