Haberler

Başkanımız Yeni Projeler için Ekibi İle Birlikte Sahaya İndi

Hava sıcaklarının artmasıyla bahar sezonuna hızlı bir giriş yapmaya hazırlanan Belediyemiz, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte çalışma temposunu yükseltti. Başkanımız Ramazan Bahçavan, teknik ve idari ekibi ile birlikte sahaya inerek ilçe merkezinde gerçekleşecek olan çalışmaları yerinde inceledi.

05 Nisan 2016 Saat: 21:40

İlçemizde iki yıldan bu yana gerçekleştirdiği projeler ile dikkatleri üzerine çeken Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, özellikle ilçe merkezinde vatandaşların ve esnafların yıllardır yaşadığı fiziksel sorunlar ile ilgili kamuoyu araştırması yaptırmıştı. İlçe merkezinde ki ana yolların dar oluşundan şikayet eden vatandaşlarımızın bu taleplerini dikkate alan Başkan Bahçavan geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda önemli projelere imza atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda teknik ve idari ekibi ile birlikte sahaya inen Başkan Bahçavan, Sipahi Sokak, Subaşı Caddesi, Eski Devlet Hastanesi, Tahir Tural Caddesi ve diğer cadde ve sokaklarda incelemelerde bulundu.

YOLLAR GENİŞLİYOR, MODERN PARKLAR GELİYOR

Özellikle araç trafiğinin yoğun olarak yaşandığı Sipahi sokak’ta önümüzdeki günlerde başlayacak olan alt yapı çalışmaları ve sonrasında yapılacak olan üst yapı çalışmaları hakkında ekibi ile birlikte planlama yapan Başkan Bahçavan, bu sokakta yol cep ve yollarda genişletme çalışması yapılması talimatı verdi. Subaşı Caddesinde de inceleme yapan Başkan Bahçavan burada yapılacak alt yapı çalışmasının ardından yolların genişliği ve özellikle yağmur giderlerinin kaldırılarak araçların ve yayaların daha rahat bir şekilde kullanabileceği yol ve kaldırımların yapılmasını istedi. Eski Camii karşısında bulunan İncirlik çeşmesi ve etrafının bir an önce yıkılarak peyzaj çalışması yapılmasını isteyen Başkan Bahçavan buraya modern bir park kazandıracaklarını belirtti.

DURSUNBEY ÖRNEK OLACAK

Dursunbey’i özellikle geçtiğimiz 2015 yılında gerçekleşen projeler ile yeniden şekillendirerek daha planlı ve şehirsel bir görünüme kavuşturduklarını ifade eden Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan; “Sizinde bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl ilçe merkezimizde özellikle alt yapı da büyük bir proje gerçekleştirildi. Bu proje içinde yer alan Sel suları giderleri sayesinde geçtiğimiz kış aylarında özellikle bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız bizlere teşekkür ettiler. Daha önce en ufak yağmurda sel sorunu yaşadıklarını ifade eden bu vatandaşlarımız rahat bir kış ayı geçirdiklerini ifade ettiler. Bunun yanında üst yapıda da Sıcak asfalt çalışması ile İlçemizde önemli bir hizmete daha imza attık. Şimdide geçtiğimiz yıl olduğu gibi teknik ve idari ekibimizle sahaya indik. Önümüzdeki süreçte yapmayı planladığımız hizmetleri yerinde inceleyerek, vatandaşlarımızı da dinleyerek planlama yapmaya başladık. Önümüzdeki günlerde bu cadde ve sokaklarımızda alt yapı çalışmalarına başlayacağız. İnşallah daha modern bir görünüme kavuşacak olan bu caddelerimiz ile diğer çalışmalarımızda olduğu gibi örnek olamaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.