Haberler

Belediyemizden ‘Ağaçlandırma Seferberliği Projesi’

Ormanları ve Çamları ile Türkiye’de ağacın Başkenti olarak adlandırılan İlçemizde Belediyemiz ve Balıkesir Orman Fidanlık Müdürlüğünce ‘Ağaçlandırma Seferberliği Projesi’ başlatıldı.

08 Nisan 2016 Saat: 15:16

Belediyemiz ve Balıkesir Orman Fidanlık Müdürlüğü'nün işbirliğiyle hayata geçirilen ağaçlandırma seferberliği çam fidanı dağıtım törenine Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ın yanı sıra, Kaymakamımız Yaşar Aksanyar, Jandarma Bölük Komutanımız Ömer Faruk Gürsoy, Emniyet Müdürümüz Erol Akar, Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mehmet Bozkır, Fidanlık yetkilileri, mahalle muhtarlarımız, çok sayıda vatandaşımız katıldı.

10 BİN TÜPLÜ FISTIK ÇAMI DAĞITILDI

Yaklaşık 10 bin fidanın dağıtıldığı törende vatandaşlar fidanlara yoğun ilgi gösterirken, vatandaşlar istedikleri kadar çam fidanını alma imkanı buldular. Konu hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediyesi Çevre koruma ve kontrol müdürü Mehmet Bozkır; “Dursunbey Belediyesi olarak ilçemiz genelinde yeşil alanların artması için bir çok çalışma yapıyoruz. Bunun yanında Balıkesir Orman Fidanlık Müdürlüğü ile bir görüşme gerçekleştirerek ilçemiz merkezi ve kırsal mahallelerimize ücretsiz olarak çam fidanı dağıtma kararı aldık. Bilindiği gibi ilçemiz özellikle karaçam ormanları bakımından oldukça tanınmış bir yer. Bu sebeple özellikle geleceğe de daha fazla yeşil alanlar aktarabilmek için iki kurum olarak ağaçlandırma seferberliği gerçekleştirdik. Belediyemiz SMS sistemine kayıtlı tüm vatandaşlarımıza da bu dağıtım ile ilgili bir gün öncesinden duyurularımızı yaptık. Beklentilerimizin üzerinde bir talep oldu. Fakat isteyen her vatandaşımıza istediği kadar da fidan dağıtma imkanı bulduk. Belediye Başkanımıza ve Fidanlık Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda Dursunbey İstasyon mahallesinde bulunan Fidanlık’tan vatandaşlar ücretsiz olarak çam fidanı temin edecekleri bildirildi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.