Haberler

Dursunbey Balıkesir Arası Duble Yol İhalesi 15 Haziran’da Yapılacak

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, Karayolları Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirdiği temaslarda Dursunbey ile Balıkesir arasında yapılan Duble yolun geri kalan bölümleri ile ilgili ihalenin 15 Haziran’da yapılacağı müjdesini aldı.

16 Mayıs 2016 Saat: 10:10

Karayolları Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’nu ziyaret eden Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan ve Başkan yardımcımız Sadettin Aslan Karayollarının Dursunbey’de sürdürdüğü yatırımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Dursunbey ile Kepsut arasında devam eden ve İhaleye çıkarılan kısımları tamamlanan yolun geri kalan bölümleri ile ilgili görüş alışverişi yapılan ziyarette devam eden diğer çalışmalar da masaya yatırıldı.
 

77,5 KM’NİN TAMAMI SICAK ASFALT OLACAK
 
Ziyaret sonrasına açıklama yapan Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan Balıkesir ile Dursunbey arasında ki yolun tamamının ihale onayının Bölge müdürlüğünden yapıldığını söyledi. Başkan Bahçavan; “Balıkesir – Kepsut arasında ki 25 kilometrelik yol, Kepsut - Dursunbey arasında olan yol ve bu yolda ihale dışı olan 40 ile 45. kilometre ve ihale dışı olan viyadük dahil olmak üzere tamamı tekrar ihaleye çıkarak Sıcak asfalt olarak yapılacak. Ayrıca Akbaşlar bölgemizde yapılan sathi kaplama da dahil olacak şekilde bu bölgelerimizin tamamı sıcak asfalt ve duble olarak 15 Haziran’da ihaleye çıkarılacak. Kısacası Balıkesir Ayşebacı kavşağından, Dursunbey küçük sanayi çıkışında bulunan kavşağa kadarki 77,5 kilometrelik yolumuz çift yön BSK sıcak asfalt olarak ihale edilecek. İhale ile ilgili dosya şu anada Kamu İhale Kurumu’nun ilanlarında da bulunuyor” dedi.
 
SEDİRKENT İLE SÜLMEN ARASI AYDINLATMASI YAPILACAK
 
Dursunbey ilçe merkezinden geçen çevre yolu üzerinde daha önce imar planı ile ilgili bir takım sorunların olduğunu belirten Başkan Bahçavan, bu sorunları Dursunbey meclisi ve Balıkesir Meclisinden alınan kararlarla çözüldüğünü söyledi. Karayollarının çizdiği proje ile imar planı projesini uygun hale getirdiklerini söyleyen Başkan Bahçavan, yapısal ve hukuksal hiçbir sorunun kalmadığını söyledi. Başkan Ayrıca Karayolları aydınlatma kuruluna 3 ay önce yaptıkları başvurunun da sonuçlandığını buna göre Sedirkent ile Yeni Sanayi bölgesine kadar olan 9,2 kilometrelik alanın aydınlatma işinin de yol yapımı esnasında yapılacağını belirtti.
 
BALIKESİR CADDESİNE İKİNCİ KAT ASFALT
 
Dursunbey İlçe merkezinde Kamyon garajı ile Orman İşletmesi arasında bulunan yola geçtiğimiz yıl 2 kilometrelik sıcak asfalt atılmıştı. Bu yolun iki bölgesinde kış aylarında meydana gelen gevşeme sebebi ile bozulma olduğuna dikkat çeken Başkan Bahçavan bu yolu’da karayolları ile paylaştıklarını ve bu yolun bozulan kısımlarında 5 cm’lik silikonlu aşınma tabakasının atılacağı sözünü aldıklarını belirtti.
 
DURSUNBEY TAVŞANLI ARASI YOL İHALESİNİ GENEL MÜDÜRLÜK YAPACAK
 
Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Balıkesir ile Dursunbey arasında 77.5 kilometrelik ihalenin ardından Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Dursunbey ile Tavşanlı arasında ki yolun ihalesini yapacağını belirtti. Bu yolda eksik olan Duble kısmın ve yolun tamamının Sıcak asfalt ihalesinin bu yıl içinde yapılacağını ifade eden Başkan Bahçavan karayolları Bölge müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’na gösterdiği ilgi ve bu yol ile ilgili gayretlerinden dolayı teşekkür etti.
 
Yorum Yapmak için Tıklayınız.