Haberler

Dursunbey Belediyesinden Dillere Destan Sünnet Şöleni

Dursunbey Belediyesi 3 Eylül Kurtuluş günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği Sünnet Şöleni ile 46 çocuğu sünnet ettirdi. Makam araçları ve klasik araçlar ile konvoy yapan çocuklar büyük mutluluk yaşadı.

04 Eylül 2018 Saat: 09:26

Dursunbey'in kurtuluşunun 96. yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Dursunbey Belediyesi, Sosyal Belediyeciliğin vatandaşa dokunan en güzel örneklerinden birisi olan Toplu Sünnet Şöleni ile çocukların ilk mürüvvet heyecanına ortak oldu. Saz Mesire alanında bulunan Taç düğün salonunda gerçekleşen Sünnet Şöleni için günler öncesinden hazırlık yapan Dursunbey Belediyesi İlçedeki sünnet kültür ve adetlerini toplu sünnet şöleninde de uyguladı. Yemek daveti ile başlayan Sünnet şöleninde Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan gelen konukları salon girişinde karşıladı. Sünnet Şölenine Balıkesir Milletvekili AK Parti MKYK üyesi Yavuz Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AK Parti Dursunbey İlçe Başkanı Üzeyir Sali, Dursunbeyli Derneklerin yöneticileri, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

İlgünün yoğun olduğu sünnet şöleninde Poyrat Halk Dansları, Barana ekibi, Mehteran gösterileri yer alırken, vatandaşlara ve çocuklara özel ikramlar da yapıldı. Sünnet Şöleninde çocuklara çeşitli hediyeler takdim eden protokol daha sonra çocuklarla hatıra fotoğrafı çekildi. Sünnet Şölenine kıyafetler ile destek veren Bursa Dursunbeyliler Derneği Başkanı Aydın Keyik ve Sünnet işlemlerini gerçekleştiren Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekimi Batuhan Hazer'e plaket takdim eden protokol emeği geçen herkese de teşekkür ettiler. 

Makam Araçları ve Klasik araçlar ile sünnet konvoyu

Sünnet şöleni ile birleşen 3 Eylül kutlamalarında sünnet konvoyu ve kortejde yapıldı. Kortejde Mehter takımı, avcılar, gösteri grupları yer alırken, sünnet konvoyunda ise Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı makam araçları, Bursa'dan gelen klasik araba tutkunlarının araçları, Belediye araçları çocukların sünnet araçları yapıldı. Çok renkli görüntülerin yaşandığı konvoyun ardından Kent Meydanında 3 Eylül Kurtuluş günü etkinlikleri gerçekleşti.

Kına Eğlencesi yapıldı

Her detayın düşünüldüğü sünnet şöleninin akşam bölümünde ise çocuklar ve aileler için kına eğlencesi yapıldı. Sünnet şölenine katılan çocukların ve ailelerinin doyasıya eğlendiği gecede Ünlü Futbolcu İlkay Gündoğan'ın Babası İrfan Gündoğan ve Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'da çocuklara özel hediyeler verdi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.