Haberler

Dursunbey Belediyesinden Aşure Etkinliği

Dursunbey Belediyesi Hicri yılın başlangıcı olan Muharrem ayında kutlanan Aşure günü sebebi ile vatandaşlara on bin kişilik aşure dağıttı.

24 Eylül 2018 Saat: 13:33

Sosyal Belediyeciliğin birçok örneğinin sergilendiği Dursunbey’de Muharrem ayında da etkinlikler devam ediyor. 

24 Eylül Pazartesi günü öğle namazı sonrası Belediye karşısında bulunwan Ahmet Yesevi parkında gerçekleşen aşure günü programına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Aşure etkinliğinde yaklaşık 10 Bin kişilik aşure kısa sürede dağıtılırken etkinliğe Dursunbey Kaymakamı Emrullah Temizkan, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Sali, Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Aslan, Meclis üyeleri ve Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Fahri Bahçavan katıldı.

Kazanlarda hazırlanan aşurelerin başına geçen protokol kendi elleri ile vatandaşlara aşure dağıtırken vatandaşların da aşure gününü kutladılar. Başkan Bahçavan mesajında “Bu mübarek günlerde biz de Dursunbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunarak birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum”dedi.    

Özel olarak hazırlanan kaplarda vatandaşlara ikram edilen aşureler Belediye personeli tarafından esnaflara, kurumlara, yaşlılara ve evlere de ikram edildi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.