Haberler

Dursunbey Belediyesi Kendi Enerjisini Üretecek

Dursunbey Belediyesince ilçenin enerji ihtiyacını karşılamak adına güneş enerjisi santrali kuracak firmalarla anlaşma yapıldı.

23 Ağustos 2017 Saat: 21:23

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve santrali yapacak firmaların iş ortaklığı yetkilisi Nihat Başkurt anlaşmayı imzaladı.

Bahçavan, yaptığı açıklamada, ilçenin Çiftçi Mahallesi Bingeşik mevkisinde kurulacak santralle kendi enerjilerini güneşten üreteceklerini dile getirdi.

Türkiye'nin enerji ihtayacı olduğunun altını çizen Bahçavan, şunları kaydetti: 

"Enerji Bakanımız Berat Albayrak'ın, yeni adımlar atarak belediyelerin önünü açması üzerine biz de ülkemize katkı sağlamak ve kendi enerjimizi üretmek için adımlarımızı attık. 4 milyon 60 bin liralık bir bedelle 120 gün içerisinde ilçemize, yenilenebilir enerji olan güneş enerji santrali kurulmuş olacak ve üretim başlayacaktır. UEDAŞ ile ilk anlaşmamızı yaptık. 10 yıllık alım garantili olarak bağlantı anlaşmamız yapıldı. Tabii sadece İller Bankasından gelen kaynaklarla değil, kendi kaynaklarını yaratmak konusunda da Dursunbey Belediyesi, Balıkesir'de örnek belediyelerden bir tanesidir. İşte ilçemizde daha önce kurmuş olduğumuz konkasör tesisi, beton santrali, işlettiğimiz sosyal tesisler ve en son olarak da güneş enerjisi santrali ile kendi kaynaklarını yaratmaya devam edecektir. Güneş enerji santralimizle 120 gün sonunda kendi enerjimizi de üretmeye başlayacağız."

Yorum Yapmak için Tıklayınız.