Haberler

Suçıktı artık kış aylarında da Ziyaretçilerini ağırlayabilecek

Dursunbey Belediyesi Suçıktı’nın kış aylarında da ziyaretçilerine kapılarını açması için kapalı alan çalışması başlattı. Bu kapsamda yaklaşık 450 metrekarelik modern mimari ile kapalı alan yapılacak.

04 Ekim 2017 Saat: 18:08

Suçıktı'da Dursunbey Belediyesinin geçtiğimiz kış aylarında başlattığı ve sezonun girmesi ile ara verdiği çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Sezonun sona ermesi sebebi ile kapalı alan çalışmasına başlayan Dursunbey Belediyesi, mevcut çocuk parkını arka kısma taşıyarak bu parkın bulunduğu alana kapalı bir mekân inşa edecek.


Çalışmaları yerinde inceleyen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ilk etapta mevcut parkın hemen arka kısımda ki alana taşınacağını söyledi. Yeni yapılacak olan parkın daha da kapsamlı olacağını ifade eden Başkan Bahçavan, oyun gruplarının ise tamamen değişeceğini söyledi. Başkan Bahçavan yaptığı açıklamada; “Suçıktı'da geçtiğimiz kış aylarında başlattığımız ve sezonun girmesi ile ara verdiğimiz çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor. Bu kapsamda Suçıktı'da bulunan mevcut parkın yerine Kış aylarında da Suçıktı'nın aktif olarak çalışabilmesi için yaklaşık olarak 450 metrekarelik bir kapalı alan yapacağız. Modern bir mimari ile yapılacak olan bu kapalı alanda vatandaşlarımız kış aylarında da Suçıktı'nın eşsiz doğası ile buluşabilecekler. İlk etapta mevcut çocuk parkının taşınacağı çalışmalarda, hemen arka kısma yeni oyun grupları kurulacak. Bir çok vatandaşımız Suçıktı’ya kış aylarında çay içmeye gidemedikleri için bizlere sitemlerini ilettiler. Bizde bu talepler doğrultusunda çalışmalarımıza başladık. İnşallah kısa bir zaman zarfında çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz” dedi.


Çalışmalar kapsamında mevcut parkın taşınacağı alanda inşaat çalışmaları son aşamaya gelirken, yeni parkın zeminin dökme kauçuk olarak tasarlanacağı öğrenildi.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.