Haberler

Dursunbey Belediyesi Kültür Faaliyetlerini Sürdürüyor

Dursunbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Poyrat Halk Dansları, İlçede yüzlerce gence hem Kültürlerini yaşatıyor, hem de sosyal açıdan hayata kazandırıyor.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
13 Aralık 2017 Saat: 09:08

Dursunbey Kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacı ile faaliyetlerini sürdüren Dursunbey Belediye Poyrat Halk Dansları düzenlediği kurslarda ilçede bulunan yüzlerce gence kendi kültürünü öğretmeye devam ediyor. Yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı kurslar Kültür Merkezinde gerçekleşirken, kurslara olan ilgi her geçen gün daha da artıyor.


Dursunbey yöresi ve diğer yörelerden Zeybek oyunlarının öğretildiği kurslarda, belirlenen günlerde Kitap okuma, Dursunbey’in bilinmesi gereken özellikleri, geziler ve etkinlikler ile öğrencilerin sosyal hayatları da güçlendiriliyor. Kurslar hakkında açıklama yapan eğitmen Sevgi Ağralı, Dursunbey Belediyesine bağlı spor kulübüne bağlı olarak çalıştıklarını söyledi. Ağralı; “Gençlerimize yaptığımız etkinlikler arasında Pazartesi günleri kitap okuma, yöreye bağlı çeşitli bilgiler öğreniyorlar. Öğrenci kapasitemiz şu an yüzü buldu. Pırıl pırıl gençlerimiz var. Onların da çok güzel projeleri var. En kısa zamanda Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan ile de bir araya gelip, gençlerimiz ile hasbihal etmesini sağlayacağız” dedi.


Poyrat halk danslarında eğitim gören öğrenciler ise kurslar sayesinde Sosyal hayata daha çok bağlandıklarını ifade ederek, kendilerine destek olan Dursunbey Belediyesine ve eğitmen Sevgi Ağralı’ya teşekkür ettiler.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.