Haberler

Dursunbey Belediyesi ile Milli Eğitim Arasında Etkinlik Arttırma Protokolü

Dursunbey Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde Eğitim öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilen Kültürel etkinlikler arttırılacak.

04 Temmuz 2017 Saat: 09:59

Dursunbey Belediyesinin geçtiğimiz yıllarda da desteklediği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü etkinlikleri imzalanan protokolle daha resmi bir hale geldi. İlçe genelinde gerçekleşen etkinliklere destek veren Dursunbey Belediyesi artık bu protokolle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Dursunbey Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün etkinliklerine destek olacak.

Bu kapsamda hazırlanan protokol Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir’in katılımı ile imzalandı. Belediye Başkanlık Makamında imzalanan protokol kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kursların açılması ve projelerin yürütülmesinde koordinasyon sağlayacak. Milli Eğitim ayrıca Uygulanacak olan projeler için etüt çalışması, Ulusal ve yerel kalkınma ajansına proje,Okullar ile irtibat halinde öğrencilerin tespiti ve yönlendirmesi ve yılsonu etkinlikleri ile ‘Dursunbey İçin Çal’ projesine koordine etme görevlerini yüklendi.

Dursunbey Belediyesi ise Açılan kursları maddi olarak destekleyerek, ‘Dursunbey İçin Çal’ projesine maddi olarak destek sağlayacak. Dursunbey Belediyesi ayrıca grafiti ile ilgilenen öğrencilere uygun alanları gösterecek ve sene boyunca başarı elde eden öğrencilere çeşitli ödüller verecek. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını dileyen Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, daha öncede her yönden destek oldukları Milli Eğitim projelerine artık imzalanan protokolle resmi olarak destek sağlayacaklarını belirtti. Başkan Bahçavan, imzalanan protokolün  hayırlara vesile olmasını da diledi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.