Haberler

Dursunbey Belediyesinden Aşure Etkinliği

Dursunbey Belediyesi Hicri yılın başlangıcı olan Muharrem ayında kutlanan Aşure günü sebebi ile vatandaşlara on bin kişilik aşure dağıttı.

06 Ekim 2017 Saat: 16:13

Sosyal Belediyeciliğin birçok örneğinin sergilendiği Dursunbey’de Muharrem ayında da etkinlikler devam ediyor. Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan Muharrem ayında kutlanan aşure günü sebebi ile bir program düzenlenmesi talimatı verdi. Cuma namazı sonrası Belediye karşısında bulunan Ahmet Yesevi parkında gerçekleşen aşure günü programına vatandaşların ilgisi yoğun oldu
 
Aşure etkinliğinde yaklaşık 10 Bin kişilik aşure kısa sürede dağıtılırken etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Aslan, Meclis üyeleri Halil Sarıoğlu, Vacit Kahvecioğlu ve Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Fahri Bahçavan katıldı. Kazanlarda hazırlanan aşurelerin başına geçen Başkan Yardımcısı ve Meclis üyeleri kendi elleri ile vatandaşlara aşure dağıtırken vatandaşların da aşure gününü kutladılar. Ankara'da gerçekleşen Türkiye Belediyeler Birliği toplantısı sebebi ile etkinliğe katılamayan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan bu özel gün vesilesi ile bir mesaj yayınladı. Başkan Bahçavan mesajında “Bu mübarek günlerde biz de Dursunbey Belediyesi olarak vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunarak birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin Muharrem ayını ve aşure gününü kutluyorum”dedi.  
 
Özel olarak hazırlanan kaplarda vatandaşlara ikram edilen aşureler Belediye personeli tarafından esnaflara, kurumlara, yaşlılara ve evlere de ikram edildi.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.