Haberler

Dursunbey Belediyesinden TEOG Birincilerine Altın 

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında soruların tamamını doğru cevaplayan ve yüksek puan alarak Türkiye Birincisi olan öğrencileri altınla ödüllendirdi.

07 Eylül 2017 Saat: 11:57

Dursunbey’de büyük bir başarıya imza atarak TEOG sınavlarında dereceye giren öğrenciler, velileri ile birlikte Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı makamında ziyaret ettiler. 


TEOG’da tüm soruları doğru cevaplayan ve toplam puanıyla birinci olan Sudenaz Bahar, ikinci olan Selin Yılmaz, üçüncü olan Yasemin Esen, dördüncü olan Gamze Yıldız ve son TEOG’ta tüm soruları doğru cevaplayan Betül Taha Seçal ve Elif Karpuzluk’u bu başarılarından dolayı kutlayan Başkan Bahçavan öğrencileri yaptıkları tercihler ile ilgili de bilgi aldı. 


Balıkesir’de ki okulları tercih eden öğrencilerin ailelerini de kutlayan Başkan Bahçavan , Eğitimde başarı grafiğini her geçen gün artıran Dursunbey’in  TEOG sınavında gösterdiği başarının küçümsenemeyeceğini ifade etti. Başkan Bahçavan, “Başarılı ve böyle pırıl pırıl öğrenciler yetiştiren öğretmenlerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız gösterdikleri bu başarıyla bize ve ilçemize güzel bir hediye sundular. Bu başarılı altı öğrencimiz ilçemizdeki diğer arkadaşlarına ve yakınlarına örnek olurlar. Bu vesile ile ilçemizi il sıralamasında üst sıralara getiren tüm öğrencilerimize de teşekkür ediyor, özellikle eğitimcilerimizi va ailelerini bir kez daha kutluyorum. Bizde bu başarıyı ödülsüz bırakmak istemedik. Tüm başarılı öğrencilerimize birer çeyrak altın hediye ettik. Bir kez daha tüm başarılı öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. 


Ziyaretin Sonundan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan öğrencilere çeyrek altın ve çeşitli hediyeler verdi. Başarılarını önemseyen Başkan Bahçavan’a teşekkür eden öğrenciler daha sonra topluca fotoğraf çekildi.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.