Haberler

Dursunbey Dev Organizasyona Ev Sahipliği Yapacak

Balıkesir’de 19-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Türkiye Oryantiring Şampiyonasi ve Balikesir Oryantiring Festivaline Dursunbey’de ev sahipliği yapacak. Etkinliğe 3 bine yakın sporcunun katılması bekleniyor.

30 Mart 2016 Saat: 17:14

 Dünya çapında yoğun ilgi gören ve hazırlanan özel haritalar yardımı ile yön bulmayı ve heflere zamanında ulaşmayı hedefleyen bir spor dalı olan Oryantiring yarışmalarına Dursunbey ev sahipliği yapacak. Oryantiring Fedarasyonu tarafından takvime alınan ve haritalarının çizimine başlanan Dursunbey’de yarışmalar Hıdırlık ve Yayla bölgelerinde gerçekleşecek.

Balıkesir Oryantiring Festivali adı altında yapılacak etkinlikler 19 Mayıs’ta başlayacak. Balıkesir merkez ve 3 ilçede gerçekleşecek olan festivalin Dursunbey ayağı ise 21 Mayıs’ta başlayacak. Türkiye’nin bir çok ilinden takımların ve bireysel sporcuların katılacağı turnuva’ya yaklaşık 3 bin sporcunun katılması bekleniyor.
 
DURSUNBEY’DE TERTİP KOMİTESİ OLUŞTURULDU
 
Balıkesir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve birçok kurumun desteklediği festival kapsamında geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de gerçekleşen organize toplantınsın ardından 30 Mart Çarşamba günü de Dursunbey’de bir toplantı gerçekleşti. Oryantiring Türkiye Şampiyonası Etkinlik direktörü Köksal Aksoy’un tanıtımı ve anlatımı ile gerçekleşen toplantıya İlçe’deki kurumların yetkilileri katıldı. Organizasyon ile ilgili kurumlara düşen görevlerin görüşüldüğü toplantıda Dursunbey Yayla ve Hıdırlık bölgelerinde katılımcı sporcuların konaklamaları ve diğer ihtiyaçları ile ilgili görüş alışverişi yapıldı.
 
Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından kurumlara görev dağılımları ile ilgili bilgiler verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Şube müdürü İrfan Sarıgül’ün de yakından takip ettiği organizasyon ile ilgili önümüzdeki günlerde İlçede çeşitli eğitimler de düzenlenecek.
 
Yorum Yapmak için Tıklayınız.