Haberler

Dursunbey Meslek Yüksek Okulunda 21. Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksek Okulu (DMYO)'nun 21. mezunları bugün okul bahçesinde mezuniyet coşkusu yaşadı.

03 Haziran 2016 Saat: 12:17

Dursunbey Meslek Yüksek Okulu’nda bugün mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve rektör yardımcıları, Dursunbey Belediye Başkan vekili İsmail Çoban, Dursunbey Meslek Yüksek Okulu Müdürü Erşan Çavdar, çok sayıda davetli ve öğrenci veli ve yakınları katıldı.

 

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program Dursunbey Meslek YüksekOkulundan Mezun olan öğrencileri temsilen bir öğrencinin konuşması ile devam etti. Daha sonra Yüksek Okul Müdürü Erşan Çavdar, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir birer konuşma yaparak mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediler.

Daha sonra dereceye giren öğrencilere Protokol tarafından ödülleri verilirken Mezun olan öğrencilerde tek tek çağırılarak başarı belgeleri verildi. Bir hayli mutlu oldukları gözlenen öğrencilerin belgelerini alırken mutlulukları gözlerinden okundu.

Mezuniyet Törenlerinin vazgeçilmezi Kep atma töreni ise renkli görüntülere sebep oldu. Fotoğraf çekiminin ardından Keplerini Havaya fırlatan yüzlerce öğrenci mezun olmanın coşkusunu yaşadı.Kimi öğrenci velilerinin gururdan ağladığı gözlenirken birbirlerinden ayrılacak öğrencilerde göz yaşlarına boğuldu.

Törenin ardından Okul kantininde gerçekleşen geleneksel pilav günü ile misafir olarak gelen öğrenci yakınlarına pilav ayran ikramı yapıldı ve okulda açılan sergi gezdirildi. 

 
Yorum Yapmak için Tıklayınız.