Haberler

Dursunbey OSB Yatırımcılara Tanıtıldı

Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi 18-21 Kasım tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşen MÜSİAD EXPO fuarında yatırımcılara tanıtıldı. Dursunbey OSB’ye yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi yoğun oldu.

Videoyu İzlemek için Tıklayın...
23 Kasım 2020 Saat: 14:58

Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın en büyük hayalim diyerek gündeme getirdiği Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi çeşitli platformlarda tanıtılmaya başladı. Bugüne kadar 11 yatırımıcıya yer tahsisi yapılan OSB İstanbul’da gerçekleşen MÜSAİD EXPO fuarında yatırımcılara tanıtıldı.

Fuarı ziyaret eden Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, ziyaretçiler ile yakından ilgilenirken, yatırım yapmayı planlayan yerli ve yabancılarla da görüşmeler yaptı. Dursunbey OSB’nin avantajlarının anlatıldığı fuar hakkında konuşan Başkan Bahçavan, tahsisi yapılan şirketlerin çok yakında inşaatlarına başlayacağını bu sebeple onlarca yatırımcının da kendilerinden tahsis için onay beklediğini belirtti. İstihdam açısından seçici davrandıklarını ifade eden Başkan Bahçavan, özellikle yabancı yatırımcıların Dursunbey OSB’ye ilgisinin bu fuar vesilesi ile arttığını belirtti. Fuar’da kozmatik, metal işleme, dolap, koltuk takımı, ahşap kapı sistemleri, et ve süt ürünleri ile veteriner ilaçları üretimi yapan yatırımcılar ile ön görüşme yaptıklarını ifade eden Başkan Bahçavan, yapılacak olan değerlendirmelerin ardından yeni tahsislerin de yapılacağını belirtti. Dursunbey OSB’nin avantajlarını tek tek yatırımcılara anlattıklarını ifade eden Başkan Bahçavan, “Organize sanayi bölgemizin şartları, teşvikleri, gümrük vergisi avantajı, vergi oranındaki düşüklük, SGK’ya ödenecek primlerdeki düşüklüğü anlattık. Ayrıca yılbaşına kadar sürecek olan ücretsiz yer tahsisini de burada yatırımcılarımıza anlattık. Yatırımcılarımızın ilgisi gerçekten yoğun oldu” dedi. Fuar’da Dursunbeyli yatırımcıların da stant açtığını hatırlatan Başkan Bahçavan, stantları ziyaret ederek, ilçeyi temsil eden iş adamlarını da kutladıklarını ifade etti.

4 gün süren fuarda onlarca yatırımcı ile görüşme sağlanırken, onlarca cio’da OSB hakkında bilgilendirildi. Fuar vesilesi ile tanınırlığı artan Dursunbey OSB’ye önümüzdeki günlerde yeni tahsislerin yapılması bekleniyor.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.