Haberler

Dursunbey’de Demokrasi Zaferinin 4. Ayında 4 Etkinlik

Dursunbey Kaymakamlığı, Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa organizesi ile 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin 4. ayında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

15 Kasım 2016 Saat: 14:27

Dursunbey Milli Eğitim Müdürlüğü özel büro ekibi tarafından hazırlanan Dursunbey Kaymakamlığı, Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de desteklediği ‘Demokrasi Zaferinin 4. Ayında 4 Etkinlik’ projesi kapsamında Dursunbey’de bulunan okulların tamamında çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şiir, Kompozisyon, Resim, Fotoğraf dallarında düzenlenen yarışmalara ilgi oldukça yoğun olurken, etkinliklerde dereceye giren çalışmalarla ilgili sergi de 15 Kasım’da gerçekleşti.

 Dursunbey Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen sergiye Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Dursunbey Garnizon Komutanı Başar Akın, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Ömer Faruk Gürsoy, Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, Çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkililer ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Öğrenciler tarafından 15 Temmuz Darbe girişiminde yaşanan olaylar ve sonrasını konu alan 4 farklı daldaki görseller bu sergide görücüye çıkarılırken serginin açılış kurdelesi de protokol tarafından kesildi. Sergide ki eserleri tek tek inceleyen Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan öğrencilerin eserlerini, fikirlerini ve 15 Temmuz gecesi ile ilgili yaşandıklarını titizlikle okuyup yorumladılar. Sergi gezintisinin ardından ise yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Bu proje kapsamında yarışmaya giren ve derece alan tüm dokümanların Dursunbey Belediyesi tarafından bir kitap haline getirileceği öğrenilirken, serginin gün boyu Dursunbey halkına açık olacağı da bildirildi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.