Haberler

Dursunbey'de Gaziler Günü Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıl dönümü ve Gaziler Günü, Dursunbey'de Resmi tören ile kutlandı.

19 Eylül 2017 Saat: 13:49

Gaziler günü resmi tören programı Cumhuriyet meydanında bulunan tören alanında gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Atatürk büstü önüne Dursunbey Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Gaziler Derneğinin çelenginin sunulması ile devam etti. Törenlere Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Garnizon Komutanı Başar Akın, Muharip Gaziler Derneği Dursunbey Şubesi Başkanı Ramazan Dur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, siyasi partilerin temsilcileri, Dursunbey'deki tüm şehit aileleri ile gazilerimizle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  

Kısa ve sade bir şekilde devam eden törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanı Başar Akın yaptı. Okunan şiirlerin ardından tören son bulurken daha sonra Dursunbey Belediyesinin gaziler onuruna verdiği yemeğe geçildi. 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.