Haberler

Dursunbey’de Organ bağış Farkındalığı

3-9 Kasım Organ Bağış Haftasına dikkat çekmek amacı ile Dursunbey Belediyesi ve Dursunbey Devlet Hastanesi tarafından kurumlara farkındalık oluşturmak için ziyaretler yapıldı.

10 Kasım 2016 Saat: 10:55

Dursunbey’de 3-9 tarihleri arasında kutlanan Organ bağış haftası sebebi ile Dursunbey Belediyesi Beyaz Masa birimi ve Dursunbey Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi. Organ bağışına dikkati çekmek akmacı ile kurumları ve vatandaşları ziyaret eden Dursunbey Devlet Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Taşeron ve Belediye Beyaz Masa görevlileri organ naklinin önemi ile ilgili de bilgilendirme yaptılar. Bu haftaya özel olarak hazırlanan broşürleri de ziyaret ettikleri yerlere bırakan farkındalık ekibi Ziyaretlere ilk olarak Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ile başladılar.

Dursunbey Devlet hastanesi Başhemşiresi Ayşe Taşeron konu ile ilgili yaptığı açıklamada,  "Biz Dursunbey Devlet Hastanesi ve Dursunbey Belediyesi olarak organ nakli konusunda farkındalık yapmak için her yıl olduğu gibi bu yılda hafta içinde çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu haftada Hastanemizde vatandaşlarımıza yoğun olarak bilgilendirmeler yapılarak, Organ bağışı konusunda her zaman olduğu gibi yine hastalarımızdan ve halkımızdan destek isteyeceğiz. Toplumsal olarak bilinci arttırmak için bu tarz aktivitelerde bulunuyoruz ve bunu yıl boyuna yaymaya gayret ediyoruz. Bir kişinin hayatta iken kendi isteği ile tıbben yaşamı sona erdikten(beyin ölümü gerçekleştikten) sonra doku ve organlarının, başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu iki şahit huzurunda belgelemesidir. Akli dengesi yerinde, 18 yaşından büyük olan herkes organ bağışında bulunabilir. Kişi, organlarının birini bağışlayacağı gibi tamamını da bağışlayabilir.”dedi

Yorum Yapmak için Tıklayınız.