Haberler

Dursunbey'de Sivil Toplum Platformu İsrail'in zulmünü kınadı

Dursunbey'de Memur-Sen ve Sivil Toplum Platformu temsilcileri, İsrail'in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırılarını protesto etti.

11 Mayıs 2021 Saat: 11:54

Dursunbey Kent Meydanı önünde toplanan sendika temsilcileri adına basın açıklaması yapan Memur-Sen Dursunbey Şube Başkanı Mustafa Karaduman, Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşemeyeceğini söyledi. Karaduman tarafından okunan basın bildirisinde, "Kudüs’e yürümek Müslümanların yeryüzünün Firavunlarının, Nemrutlarının, Ebu Leheblerinin zulümlerinden kurtuluşunun en önemli sembolüdür. Terör örgütü İsrail, çok yakında nasıl bir inkılâba uğrayıp devrileceğini görecektir. Terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan, insanlıktan nasibini almamış, her gün onlarca insanı gözünü kırpmadan öldüren ve yaralayan, gözü yaşlı Filistinli annelerin acılarına acı katan, genç çocukları öldürmekten çekinmeyen, bebek, kadın, yaşlı demeden kan döken terörist örgüt İsrail, hak ettiği tokadı Allah’ın izniyle bir araya gelmiş, birlik olmuş Müslümanlar tarafından yiyecektir. Bölgeye ve Dünya’ya huzur ancak bu şekilde gelecektir. Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlere anladığı dilden konuşma vaktidir. TBMM toplanmalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatının toplanması sağlanmalıdır. Hükümet ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm İslam ülkelerinin bu konuda birlik olmaları hususunda inisiyatif almalı öncülük etmelidir. Ordumuzun teyakkuz haline geçmesi gerekir. Dışişleri Bakanlığımız ve İslam İşbirliği Teşkilatınca dile getirilen KUDÜS’e gönderilmesi amaçlanan İSLAM Barış Gücünün bir an önce hayata geçirilmesinin destekçisi ve takipçisi olacağımızı buradan ilan ediyoruz. Bu konuda hızlı hareket edilmesi gerekliliğini ifade ediyoruz. Bu adım Filistin’in özgürlüğü için tarihi bir adım olacaktır. Allah için yola çıkanın yardımcısı Hazreti Allah'tır. Milyonlarca Kudüs Gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Aksa için kanımızı akıtmaya ve canımızı vermeye hazırız. Son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Mücahedemiz; başta Kudüs ve tüm İslam beldeleri, kutlu bir zaferle Siyonizm'den kurtulana dek devam edecektir. Terör örgütü İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, verdikleri diriliş mücadelesinde onlarla birlikte saf tuttuğumuzu bir kez daha Dursunbey'den ilan ediyoruz. Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde, Götür müslümana selam diyordu. Dayanamıyorum bu ayrılığa Kucaklasın beni İslam diyordu. “Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Allah nurunu tamamlayacaktır.” inancıyla Filistinli kardeşlerimizi Filistin ve KUDÜS Davasının yılmaz savunucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı ve Kudüs davası için mücadele edenleri selamlıyoruz" dedi.

Filistin ve Türk bayraklarıyla alanda olan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın açıklamasının ardından bayraklarla süsledikleri araçlarına binerek emniyet birimleri koordinesinde konvoy yapıldı. Dursunbeyliler ise evlerinin balkonlarından konvoyun geçişini izledi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.