Haberler

Dursunbey’de Spor Mevsimi

Dursunbey Belediyesi ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü arasında oluşturulan protokolle, 8 farklı dalda yaz okulları açılacak. İlçe Müftülüğü ile koordineli olarak yapılacak olan projede Dini eğitim sonrası çocuklar sporla buluşacak.

27 Haziran 2018 Saat: 09:02

Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında İlçede bulunan 7-18 yaş arası çocuklar ve gençler sağlıklı yaşam için sporla buluşacak.


Belediye ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından sürdürülecek olan projenin protokolü geçtiğimiz gün imzalandı. Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bayram Yıldırım tarafından imzalanan protokol kapsamında, 8 farklı branşta kurs açılacak. Dursunbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün İlçe Halk Eğitim Merkezi ile destek vereceği kurslarda öğrencilere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından da spor malzemesi desteği verilecek. İlçe Müftülüğünün de destek verdiği projede, sabah saatlerinde Dini eğitim alan çocuklar, öğleden sonraları ise spor’a yönlendirilecek. Yaz okulunda Tekvando, Tenis, Voleybol, Badminton, Basketbol, Güreş, Futbol ve yüzme eğitimleri verilecek.


2 Temmuz ve 17 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan kurslara kayıtlar ise 27 Haziran tarihinden itibaren başlayacak. Müracaatlar Dursunbey Belediyesi Beyaz Masa ve Belediye Sosyal Tesislerine yapılacak.

 

Yorum Yapmak için Tıklayınız.