Haberler

Dursunbey OSB’ye Lojistik Tren Yolu Hattı Yapılacak

Dursunbey’de yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesine Gazellidere Tren garından demir yolu hattı bağlanacak. Böylelikle lojistik açıdan Dursunbey OSB yatırımcılara büyük avantaj sağlayacak.

20 Şubat 2017 Saat: 10:06

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın İstihdam projeleri içinde yer alan ve İlçe’nin kaderi açısından büyük öneme sahip olan Organize Sanayi Bölgesinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Bilim Sanayi ve teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yatırım planına alınan Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinde çevre plancıları tarafından imar planı çalışmaları sürdürülürken, Dursunbey Belediyesi’de OSB’nin geleceğini yakından ilgilendiren birçok proje için çalışmalarını sürdürüyor.

Dursunbey OSB’nin özellikle lojistik açıdan cazip bir merkez olması için yoğun mesai harcayan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Devlet Demir Yolları yetkileri ile geçtiğimiz günlerde OSB bölgesi ve yakınında bulunan Gazellidere tren istasyonunda inceleme gerçekleştirdi. Afyon Demiryolları Bölge Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Çağrı Göktuğ Şengül, Harita mühendisi Yunus Emre Öncü, Balıkesir Demiryolları İnşaat Mühendisi Uğur Karadeniz, Yol Bakım ve onarım Müdürü Çoşkun Ceylan, 753. Kısım şefi Hüseyin Gülmez’in de bulunduğu incelemede Başkan Bahçavan OSB içinde ve yolun geçmesini planladıkları bölgede ki projeleri mühendislerle paylaştı. Bölgede inceleme yapan mühendisler Gazellidere ile Dursunbey OSB arasına bir proje oluşturacaklarını belirttiler. Oluşturulması planlanan bu yan hattan lojistik yük trenleri için gerekli planlamanın yapılacağı bildirilirken, hattın OSB’nin içine kadar girmesinin planlandığı da belirtildi.

Konu hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan; “Uzun süredir üzerinde yoğunlaştığımız ve hayalini kurduğumuz Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalarımız geceli ve gündüzlü çalışmalarımız ile devam ediyor. Dursunbey OSB’nin cazip hale gelmesi için elimizden gelen tüm gayreti harcıyoruz. Bugün Afyon Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçemize gelerek Lojistik tren yolu hattı için inceleme yaptı. Bizde arkadaşlarımıza kendi plan ve projelerimizi aktardık. Mühendis arkadaşlarımız bölgede gerekli incelemeleri yapacaklar ve sonucu bize bildirecekler. Büyük ihtimal ile demir yolu hattı Dursunbey OSB içine kadar girecek. Bu proje Dursunbey OSB için büyük bir avantaj olacak. Ayrıca yapımı süren Duble yolumuz ve Çanakkale köprüsünün tamamlanması ile ilçemiz lojistik geçit merkezi haline gelecek. Göç veren bir Dursunbey’den göç alan bir Dursunbey’e doğru emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah birkaç yıl içerisinde burada birkaç fabrika’nın bacasının tüttüğünü de göreceğiz” dedi.

Bölgede gerçekleştirilen incelemelerin ardından Dursunbey Belediyesine geçen heyet burada Şehir planlamacısı Demet Peker Öztürk’ten yapımı devam eden OSB imar planları hakkında da bilgi aldılar.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.