Haberler

Dursunbeyli Öğrenciler Gazi Meclis'te

BENGİ Projesi kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü teması ile bu yıl ikincisi düzenlenen “Demokrasi Zaferinin 4. Ayında 4. Etkinlik Sergisi”ne eserleri ile katılan öğrenciler Ankara gezisinde buluştu. Balıkesir Milletvekili Sayın Kasım Bostan’ın daveti ve Dursunbey Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşen geziye 40 öğrenci katıldı.

30 Mart 2018 Saat: 10:24

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Balıkesir Milletvekili Sayın Kasım Bostan tarafından karşılanan öğrenciler, ilk olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında bombalanan alanları gezdiler. 15 Temmuz gecesi yaşananları öğrencilere aktaran MilletvekiliKasım Bostan, ardından TBMM’nin çalışma esaslarını öğrencilere anlattı. Sunum sırasında Ak Parti Grup Toplantısını da yerinde takip etme imkânı bulan öğrenciler, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ile de buluştular. TBMM Genel Kurul Salonunu da gezen öğrenciler son olarak iktidar ve muhalefet kulislerini ziyaret ettiler ve birçok milletvekili ile karşılaşma şansı buldular.

TBMM ziyareti ardından Anıtkabir’i ziyaret eden öğrenciler, Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını yad ettiler. Anıtkabir’de yer alan “Atatürk ve Millî Mücadele Müzesini” gezen öğrenciler yakın tarihi yeniden yaşadılar. Gezinin son durağı ise Gazi Üniversitesi Merkez Kampüsü oldu. Öğrenciler burada merak ettikleri üniversite ve kampüs hayatını tecrübe etme fırsatı yakaldı.

Konu hakkında açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir; "Oldukça verimli ve unutulmaz anılarla geçen '15 Temmuz Gölgesinde Başken' gezisine öğrencilerimizi davet eden ve ağırlayan Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan’a ve çalışma ekibine, gezinin gerçekleşmesi için her türlü desteği veren Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne öğrencilerimize bu deneyimi yaşattıkları için teşekkür ederiz" dedi.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.