Haberler

İlçemizde Çok Amaçlı Arazözlerin Dağıtımı Yapıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Dursunbey ilçesinde 10 kırsal mahalleye çok amaçlı arazöz dağıtımı yapıldı.

15 Ağustos 2016 Saat: 20:21

Arazözlerin sadece yangın amaçlı değil, sulama ve hayır işlerinde de kullanılması için tahsis edildiğini söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kırsal mahallelerdeki yangınlara ilk müdahalenin itfaiye tarafından eğitilen ve arazözlerin kullanılmasında görevlendirilen gönüllü itfaiyecilerin yapacağını ifade etti.

 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerdeki kırsal mahallelere çok amaçlı arazözlerin dağıtımları devam ediyor. Dursunbey'de düzenlenen törende 10 kırsal mahalleye arazöz dağıtımı yapıldı. Törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Büyükşehir Daire Başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Tören öncesi Dursunbey Panayırını gezen Başkan Uğur, panayır hakkında bilgiler aldı. Daha sonra panayır alanında düzenlenen törende 10 kırsal mahalle muhtarına arazöz tahsis belgesi ve arazözleri teslim edildi.
 
DURSUNBEY'DEKİ ARAZÖZ SAYISI 68'E ÇIKTI
 
Dağıtım töreninde bir konuşma yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a ilçeye Büyükşehir tarafından yapılan yatırımlar ve arazözler için teşekkür etti. Balıkesir Büyükşehir olmadan önce kısıtlı İl Özel İdare bütçeleri ile ihtiyaçların karşılanmaya çalışıldığını söyleyen Bahçavan, "İl Özel İdaresi döneminde başlamıştık yangın tankeri dağıtmaya. Tabi o zamanki bütçemiz ile yıllık 3-5 tane dağıtabiliyorduk. Allah'a şükür Büyükşehir olduktan sonra Sayın Başkanımız her yıl 10'ar tane tanker dağıttı. Bu yıl da 10 tane tanker dağıtıyoruz. 10 tane orman mahallemize. 58 tanker'den 68'e çıkıyor. 102 tane mahallemiz var. Bunların hepsini tamamlayacağız" diye konuştu.
 
BAŞKAN UĞUR: "YANGINLARA İLK MÜDAHALE GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERDEN"
 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise yeni tahsis edilen çok amaçlı arazözler ile birlikte ilçe kırsal mahallelerindeki arazöz sayısının 68'e çıktığını belirtti. Dursunbey'deki 102 mahallenin tamamına arazöz dağıtımı yapacaklarını söyleyen Başkan Uğur şöyle konuştu:
 
"Geri kalan arazözleri de 2017-18 ve 19'da dağıtarak 102 mahallemizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu arazözleri yangın için, hayır için, yol sulamak için veriyoruz. Allah yangın için muhtaç etmesin, Allah yangından, felaketten korusun. İnşallah iyi işlerde kullanılmasını nasip etsin. Bugün çok amaçlı arazözlerimizin dağıtımını yapıyoruz. Bir taraftan da bizim itfaiyemiz eğitim veriyor. Gönüllü itfaiyecilerimiz her mahallede oluşuyor. Dolayısıyla bundan sonra çıkacak yangınlarda ilk müdahaleyi yapacak olanlar bizim gönüllü itfaiyecilerimiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin itfaiyesi de güçlendi. Yeni araçlarımızla, verdiğimiz eğitimlerle, itfaiyecilerimizin kıyafetleriyle, makine, ekipman, herşeyi ile güçlendi. Tabiki gönüllü itfaiyecilerimiz yangınlara ilk müdahale edenler oluyor".
 
Konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Kaymakam Yaşar Aksanyar ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan tarafından muhtarlara arazöz tahsis belgeleri dağıtılarak, arazözleri teslim edildi. Tören ardından Başkan Uğur, bu 77.si düzenlenen Dursunbey Yağlı Güreşleri'ne katıldı.
Yorum Yapmak için Tıklayınız.