Haberler

Dursunbey Rahvan At Yarışları 14- 15 Mayıs’ta

İlçemizde gerçekleşecek olan ve yaklaşık 200 Rahvan atın katılması beklenen Rahvat At yarışları 14- 15 Mayıs tarihlerinde Yayla Şenlikleri kapsamında gerçekleşecek.

29 Şubat 2016 Saat: 13:51

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ın önem verdiği Sosyal Etkinlikler önümüzdeki yaz döneminde de aralıksız devam edecek. Geçtiğimiz Ocak ayında İlçemizde Rahvan At’a gönül vermiş vatandaşların ziyaret ettiği Başkan Bahçavan Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleşen bu yarışların Dursunbey’de de gerçekleşmesi için çalışma yapacaklarını belirtmişti.

Bu gelişmelerin ardın İlçede saha araştırması yapılması talimatını veren Başkan Bahçavan 14-15 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Geleneksel Yayla Şenlikleri kapsamında Rahvan At yarışlarının da programa alınması talimatını verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile gerçekleşecek olan Şenlikler’de Rahvan At yarışları için önümüzdeki günlerde belli olacak sahada Türkiye Rahvan At Yarışları Dursunbey koşusu yapılacak.

ÇİFTÇİ TV TANITIM ÇEKİMİ YAPTI

Geçtiğimiz hafta sonu Çiftçi TV’de yayınlanan Birol Babanoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Rahvan programı Dursunbey’de gerçekleşecek olan Rahvan at yarışları ile ilgili tanıtım çekimleri gerçekleştirdi. Saz mesire alanında gerçekleşen çekimlerde ilk olarak Dursunbeyli at meraklıları programa konuk oldular. Daha sonra ise Suçıktı’da gerçekleşen çekimlerde Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan Birol Babanoğlu’nun konuğu oldu. Rahvan at yarışları, Yayla şenlikleri ile ilgili konular hakkında söyleşi gerçekleştiren ikili tüm at meraklılarını da 14-15 Mayıs’ta Dursunbey’de yapılacak olan Yayla şenliklerine davet etti.

10 Mart Perşembe günü saat 22.00’de Çiftçi TV’de yayınlanacak olan program üç hafta üst üste Dursunbey Yayla Şenlikleri ve Rahvan At Yarışlarının da tanıtımını gerçekleştirecek.

Yorum Yapmak için Tıklayınız.