Haberler

Kütahya -Dursunbey- Balıkesir Tren Seferleri Başlıyor

Kütahya-Balıkesir arasında yaklaşık üç yıldır yapımı süren demiryolu genişletme ve elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemleri çalışmaları sona erdi. Kütahya-Dursunbey ve Dursunbey Balıkesir tren seferleri 1 Eylül’den itibaren yeniden başlayor.

31 Ağustos 2016 Saat: 17:55

Devlet Demir Yollarının Ankara - İzmir arasında sefer yapan trenleri Kütahya ve Balıkesir arasında süren çalışmalar sebebi ile yaklaşık üç yıldan bu yana yapılamıyordu. Bu süre zarfında yapılan çalışmalar kapsamında yolda genişletme ve elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemleri çalışması sona erdi.

TREN SEFERLERİ BAŞLIYOR

Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzmir-Manisa-Balıkesir-Kütahya-Eskişehir-Ankara hattının ortasında yer alan 110 kilometrelik Dursunbey-Tavşanlı demiryolunun elektrifikasyon ve sinyalizasyon sistemlerinin tamamlandığı bildirildi. Devlet Demir yolları Dursunbey İstasyon şefliğinden alınan bilgiye göre, bu güzergâhta başlayacak Raybüs projesi öncesi test sürüşleri devam ederken, eski posta treninin yeniden seferlere başlayacağı belirtildi. Posta treninin 1 Eylül tarihinden itibaren başlayacağını belirten yetkililer, Kütahya yönüne gidecek trenin sabah saat 08.00’da hareket edeceğini belirttiler. Balıkesir yönünde gidecek olan tren ise akşam saat 20.00’da Dursunbey İstasyonundan hareket edecek.

Erol karaduman
01 Eylül 2016 Saat: 12:13
Saatler tekrar düzenlenmesi lazım. Amaç hizmet ve insanların ihtiyacını karşılamak ise saatler uygun olmamış. ..
Akın Aydın
31 Ağustos 2016 Saat: 19:19
Çok iyi olmuş düşünmey tavşanlı köylüleri çok mag durdu hayırlı olsun Saat 06 çok erken 07 de başlasaydı daha yerinde olurdu
Şahin Güneş
31 Ağustos 2016 Saat: 19:13
Muhteşem bir haber.Ne zamandır bu yolculuğu bekliyoruz.Ama saatler hiç uygun değil.Ne geliş ne de gidiş için.Yine de herkesin emeğine sağlık...
Yorum Yapmak için Tıklayınız.