İlçemiz'de Elektrik Direkleri Sökülmeye Başladı
14:48, 12-12-2015

İlçemizde tamamlanma aşamasına gelen alt yapı çalışmaları kapsamında yer altına alınan elektrik tellerinin ardından kötü bir görünüme sahip olan eski direkler sökülmeye başladı.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın ilçede başlattığı değişim rüzgarı her geçen gün artarak sürüyor. Bu yıl altyapıda önemli işlere imza atan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, modern bir şehir görünümünde olmasını arzu ettiği İlçede önemli işlere imza attı. İlçede %85’i tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmaları başlarken Devlet Caddesinde bitirilen çalışmaların ardından kötü bir görünüme sahip olan elektrik direkleri sökülmeye başladı.

 

12 Aralık sabahı başlatılan çalışmalarda ilk olarak eski elektrik telleri direklerden söküldü. Daha sonra ise modern bir görünüme sahip olan yeni aydınlatma direkleri belirlenen yerlere takılmaya başladı. Daha sonra ise Dursunbey Belediyesi ve UEDAŞ çalışanları tarafından yol ortalarında kalan eski direkler titizlikle bulundukları yerlerden söküldü. İlk etapta Askerlik Şubesi ile Mollaoğlu Camii önündeki direkler sökülürken önümüzdeki günlerde ise Mollaoğlu Camii ile Terminal Kavşağındaki direkler sökülecek. Suçıktı’ya kadar devam edecek olan çalışmalarda bu bölgelerdeki ve ara yollardaki tüm elektrik direkleri sökülerek yerlerine yeni aydınlatma direkleri takılacak.

"SICAK ASFALT ÇALIŞMAMIZ BAŞLAYACAK"

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan “Bugün itibari ile altyapısı tamamlanan Devlet Caddemizdeki elektrik direklerini sökmeye başladık. İnşallah Kademeli olarak Suçıktı’ya kadar bütün direkler sökülecek. Elektriği yer altına alma çalışmaları şu anda Saz bölgemizde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Suçıktı’ya kadar bu çalışmalar bitmiş olacak. Daha sonra ise buralardaki elektirik direklerini sökmeye başlayacağız. İnşallah bu direklerin sökülmesinin ardından birkaç gün içinde Sıcak asfalt serimimiz başlayacak. Finişer ile sereceğimiz Sıcak Asfalt ilk etapta Mustafa İlker Parkımızın önünden Terminal Kavşağına kadar olacak. Daha sonra ise Suçıktı bölgemize kadar Sıcak asfalt yapmayı planlıyoruz” dedi.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©