Yatırımla Değişen Dursunbey
10:48, 16-12-2015

Yeraltına yapılan harcamalar gözle görünmeyen ancak büyük paralar gerektiren işler diyen Başkan Bahçavan ‘Cesaretle sorunların üzerine gidiyoruz’ dedi.

İlçede yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Bahçavan konuşmasında yatırımcıların ilçeye kazandırılması, OSB ‘nin aktifleştirilmesi ve Dursunbey çevre yoluna dikkat çekti. Dursunbey’de yatırımla birlikte değişimin başlangıcına atılan imzaya dikkat çekti.  ‘Çalışıyoruz Dursunbey kazanıyor’ dedi.

 

Altyapı çalışmalarında, Yağmur kanallarının yetersizliği nedeni ile oluşan taşkınlara önlem alındığı belirtildi. Yeraltına yapılan harcamalar gözle görünmeyen ancak büyük paralar gerektiren işler diyen Başkan Bahçavan ‘ Cesaretle sorunların üzerine gidiyoruz, gideceğiz’ dedi.  Avrupa kentlerinde görüp incelediğim modelleri örnek alıp Dursunbey’imize uygulamayı düşünüyoruz. İnşallah yeraltıyla, üstüyle yaşanabilir daha güzel bir Dursunbey için gece gündüz demeden çalışacağız’ şeklinde konuştu.İlçemiz merkez ve Kırsal mahallelerimizde büyük bir hizmet atağına girdik. Allah’ın izni ile de bu yılki işlerimizin yüzde 85’i tamamlandı. Dursunbey’in en önemli sorunlarından olan Yağmur suyu, İçme suyu, Kanalizasyon ve bazı bölümlerde Elektriğin yer altına alınması konularında işe başladık. Beklenmeyen sıkıntılarda yaşandı ve gecikmelerde oldu. Fakat sonlara yaklaşıyoruz’ dedi.Başkan Bahçavan üst yapıda Parke taşından çok Sıcak asfaltı tercih edeceklerini belirterek önümüzde ki yıl sıcak asfalt uygulamasını gerçekleştireceklerini belirtti. Sıcak asfaltın dayanıklı ve modern şehirleşme açısından önemli olduğunu kaydeden Başkan Bahçavan, yapacakları üst yapı çalışmalarında kot farklarına da değindi. Sağlam yapılan zeminler önemli’ dedi.

İlçeye Organize Sanayi Bölgesi (OSB)  kurmak için  çaba harcayan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, “İlçemize Organize Sanayi Bölgesi kurulması için bir girişim başlattık. Normal şartlarda bir Organize Sanayi Kurulması için 8-10 yıl gibi sürelerden bahsedilir. Biz bu konunun üzerine özellikle siyasi açıdan gittik ve memleketimiz için çok önemli olan projeyi ekibimle birlikte yakından takip ettim. Çalışmaları hızlandırdık’ Dedi. Bahçavan  Gelişmelerin ani ve olumlu yönde geliştiğini belirterek başlanan girişimlerin sonuçlandığında 2017 Mart ayı gibi OSB fabrika bacalarının Bölgede tüteceğini ifade etti.

Çevre yolu(Balıkesir-Dursunbey)çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Bahçavan, Yolda kademeli olarak yapılan bir sitemle çalışıldığını söyledi. Bahçavan,Su çıktı bölgemizde 6 Milyon TL’lik yatırım yapıldı. İlçe merkezimiz de yapılacak olan Çevre yoluna 20 Milyon civarında yatırım yapılacak. 2016 yılında Balıkesir istikametinden 0-25 km arası, 42. km’de yapılacak olan viyadük, Dursunbey istikametinden Balıkesir istikameti yönünde 0-20 km’lerindeki bölüm ile Dursunbey –Harmancık istikametinde 0-20 km ler de ki bölümler yapılacak. 2017 yılsonunda Balıkesir- Harmancık arası yolun tamamlanması karayolları tarafından ön görülüyor’ ifadelerine yer verdi. Dursunbey merkezi ve kırsal mahallelerinde hizmet atağına geçildiğini söyleyen Başkan Bahçavan, Karayolları, Demiryolları, BASKİ, Büyükşehir, DSİ, Dursunbey Belediyesi, UEDAŞ ve birçok kurumun yıl içerisinden 80 Milyon’un üzerinde yatırımla hizmet kazandırdığını söyledi.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©