Dursunbeyli Gazimizden Sevindirici Haber
08:39, 29-01-2016

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonlar sırasında, teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan Dursunbeyli Gazi Gökhan Yazak’tan sevindirici haber geldi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde jandarma ekiplerinin de destek verdiği operasyon sırasında, PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, 1 Asker Şehit olmuş Dursunbeyli olan diğer asker ise ağır yaralanmıştı.

Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alınan yaralı Jandarma Özel Harekât birliğinde görevli  25 yaşındaki  Dursunbeyli Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Yazak yapılan ilk müdahalenin ardından, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) sevk edilmişti. Burada doktorlar tarafından yapılan müdahalelerin ardından hayati tehlikeyi atlatan Gökhan Yazak’ın bilincinin ise açık olduğu öğrenildi. Geçirdiği ameliyatlar sebebi ile uyutulan Yazak’ın aileside refakatçi olarak GATA’da bulunuyor.

YSK BAŞKANIMIZ SADİ GÜVEN ZİYARET ETTİ

Öte yandan Dursunbeyli hemşehrimiz YSK Başkanı Sadi Güven’de GATA’da Gazi Gökhan Yazak ve ailesini ziyaret etti. Gaziye ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Sadi Güven, Dursunbey’in kahraman evladı Gökhan ile yakından ilgilendi. Gökhan Yazak’ın durumu hakkında da açıklama yapan Güven “Kahraman askerimiz kardeşimiz Gökhan’ı GATA’da ziyarette bulunduk. Kardeşimizin durumu gayet iyi. Hayati bir tehlikesinin bulunmadığını öğrendim. Kardeşimiz en kısa zaman içerisinde inşallah aramıza dönecek. Kardeşimizin ailesine ve tüm Dursunbeyli hemşehrilerime bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

SİLAH ARKADAŞLARINA SELAM SÖYLEDİ

Bu arada, Dursunbey Kaymakamlığı ve Dursunbey Belediyesi tarafından tahsis etdilen araçla Ankara'ya gönderilen kahraman mehmetçikin ailesi oğullarıyla buluştu. GATA'da tedavisine devam edilen Gökhan Yazak'ın hayati tehlikeyi atlatması ailesinin acısını hafifletti. Anne ve babasıyla ele ele tutuşan Uzman Çavuş, bebek katillerine karşı mücadele veren silah arkadaşlarına selam yolladı.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©