İlçemiz'de 6350 Öğrenci Karne Aldı
08:41, 29-01-2016

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde toplamda 6 bin 350 öğrenci karnelerini aldı. Atatürk ortaokulunda düzenlenen karne törenine Kaymakam Yaşar Aksanyar ile Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’da katıldı.

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde ana sınıfı, ilk ve orta öğretim okullarında okuyan 6 bin 350 öğrenci yarıyıl tatiline girdi. Karnelerini alan öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşadı. Notları yüksek olanlar sevinç gözyaşı dökerken zayıf alanların ise endişesi gözlerine yansıdı.


Dursunbey Atatürk Ortaokulunda düzenlenen karne alma programına Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir’de katıldı. İlk olarak 5/A sınıfında öğrenim gören öğrencilere karnelerini veren Kaymakam ve Belediye Başkanı daha sonra öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler. Daha sonra okul bahçesinde düzenlenen törende Okulun en başarılı öğrencilerine ve TEOG sınavında birinci olan öğrenciye belegeleri protokol tarafından verildi. Başarı elde eden öğrencileri kutlayan Kaymakam ve Belediye Başkanı öğrencilere keyif dolu bir yarı yıl tatili dilediler. 

Programın ardından konuşma yapan Dursunbey Milli eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, karnesi zayıf olan öğrencilerin üzülmemesi gerektiğini ifade ederken, velilerden de olumsuz davranışlarda bulunmamaları gerektiğine vurgu yaptı. Öğrencilere karnelerini dağıtan öğretmenler, tatilde bol bol Kitap okumalarını tavsiye ederken bazı ödevler vererek bu 15 günlük süreyi iyi değerlendirmelerini istedi.

Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir, “Yarıyıl tatili, birinci dönemi başarıyla tamamlayan öğrencilerin dinlenmesi için bir tatil, eksiklerini tamamlaması gereken öğrenciler için ise bir fırsattır. Eğitimcilerimiz için ise ikinci döneme hazırlık sürecidir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” şeklinde konuştu.

 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©