Market ve İş Yerlerine Etiket, Hijyen ve Tarih Kontrolü
12:06, 4-02-2016

Belediyemiz Zabıta amirliği İlçe merkezimizde bulunan Ulusal market, yerel market, ve iş yerlerinde etiket, hijyen ve tarih kontrolü gerçekleştirdi.

Belediyemiz Zabıta Amirliğince İlçe merkezimizdeki marketlerde yapılan denetimlerde kuru gıda, manav, kasap ve içecek reyonlarında etiket, tarih ve hijyen denetimi yapıldı. Konu ile ilgili yapılan açıklamada vatandaşların alışverişlerini bilinçli yapabilmeleri amacı ile denetimlerin sürdürüldüğü ifade edilirken, işletme sahiplerine bu konularda daha titiz olmaları ve vatandaşlara ise duyarlı olmaları çağrısında bulunuldu.


Zabıta amirliğimizden yapılan açıklamada ; “İlçe merkezimiz ve Kırsal mahallelerimizde Zabıta Amirliğimizce yapılan rutin denetimler aralıksız sürdürülmektedir. Son olarak yaptığımız denetimler kapsamında da vatandaşlarımızın daha bilinçli ve sağlıklı alışverişlerini sağlayabilmek amacı ile ekiplerimizce marketlerde ve iş yerlerinde etiket denetimi yapılmıştır. Marketlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri ile çalışanların hijyen belgelerinin de incelendiği denetimlerde ekiplermiz iş yerlerinin depoları dahil her bölümde inceleme gerçekleştirmiştir. Denetimlerde özellikle titiz davranan ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmayan işletme sahiplerine teşekkür edilirken, raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlar ise uyarılarak eksikliklerin gidermeleri için süre verilmiştir. 
Verilen süre içersinde eksikliklerini gidermeyenlere ise kati suretle gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. Ayrıca işletme sahiplerinin bu konularda daha titiz olmaları gerektiğini tekrar ifade ederken, vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya ve şikâyetlerini Zabıta Amirliğimize bizzat ya da Alo 153 hattını arayarak bildirebilirler” denildi.

 

Denetimler ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ki iş yerlerinde belirlenen takvim çerçevesinde devam edecek.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©