Gençlerimiz Başkanımızla Ortak Noktada Buluştu
20:51, 14-04-2015

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ın organize ettiği ‘Ortak Nokta Dursunbey’ toplantısına gençlerin ilgisi yoğun oldu. İlçemizde ilk kez yapılan bu toplantıda gençlerimiz istek ve önerilerini başkanımızla paylaştı.

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan Belediyemiz tarihinde bir ilke imza atarak yüzlerce  gencimizi ‘Ortak Nokta Dursunbey, Gençlerle Başbaşa’ isimli toplantıda bir araya getirdi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı öncesi katılımcıları kapıda karşılayan Başkan Bahçavan gençler ile yakından ilgilendi. İlk olarak yemek davetinin gerçekleştiği programda Dursunbey Belediyespor’un genç sporcuları da yemek sunumlarını yaptı.

Yemeğin ardından Toplantı düzeninde hazırlanan üst salona geçen gençler salonu hınca hınç doldurdu. Daha önce Sivil Toplum örgütleri ve ilçedeki siyasetçiler ile yapılan Danışma Dayanışma toplantısının halka yayılmaya başlandığını gösteren bu toplantı gençler arasında da beğeni ile karşılandı. Toplantının başında Belediyemiz proje ve Etüt müdürü Nusret Ergin açılış konuşmasını yaptı. Dursunbey’in sorunları ile ilgili gençlerin düşünceli olduğunu ifade eden Ergin bu toplantıda gençlerin kendilerini rahat bir şekilde ifade ederek fikir ve önerilerini Başkana aktarabileceklerini ifade etti. Toplantının karşılıklı fikir tartışması ve önerilerin dile getirileceğini söyleyen Ergin bu toplantının gerçek anlamda Ortak noktayı vereceğine inandığını söyledi. Toplantının konsepti hakkında gençlere bilgi veren Ergin sözü daha sonra Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’a verdi.

YÜZLERCE GENÇ BAŞKANI PÜR DİKKAT DİNLEDİ

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan toplantıya icabet eden herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında uzun zamandır yapmayı planladıkları bu toplantıda, gençlerle bir araya gelerek ortak noktayı Dursunbey olmak şartıyla, Dursunbey ile ilgili kulaktan duyma sözlerle değil, gerçek anlamda bire bir muhatap olarak birlikte istişare yaparak yol haritası belirlemeyi amaçladıklarını belirtti. Bu toplantıları daha sıklıkla yapmayı planladıklarını ifade eden Bahçavan bu tarz toplantıları gençlerinde organize etmesi halinde icabet edeceğini söyledi. Göreve geldiği günden bu yana çeşitli nedenler ile gençlere zaman ayıramadıklarını ifade eden Bahçavan, bundan sonraki süreçte bu toplantıları sıklıkla yapacaklarını Ortak Nokta Dursunbey ve ortak bir fikir nasıl oluşturabiliriz’in cevabı için bu toplantıları organize ettiklerini söyledi. Toplantıda belli bir grup belli bir zümre diye kesinlikle düşünmediklerini ifade eden Bahçavan, bütün Dursunbeyli gençlerin burada fikir beyan etmelerini, Dursunbey’in geleceği ile ilgili neler düşündüklerini öğrenmek istediklerini belirtti. Toplantıda fikrini çeşitli nedenler beyan edemeyen için de formlar hazırladıklarını belirten Başkan Bahçavan bu formları dikkate alacaklarını buradaki öneri ve görüşleri tek tek okuyarak geri dönüşlerinin de yapılacağını söyledi.

DURSUNBEY ORGANİZE SANAYİSİ İÇİN 40 FİRMA BAŞVURU YAPTI

Toplantıda bir yılda yapılan bazı icraatlar ile ilgili gençlere bilgi veren Başkan Bahçavan, Dursunbey’i geleceğe taşıyacak projeler üzerinde çalıştıklarını, Özellikle istihdam konusunda çeşitli projeler üzerinde durduklarını söyledi. Akbaşlar Mahallesi yakınlarında bulunan geniş araziye Organize Sanayi Bölgesi kurulması için girişim başlattıklarını söyleyen Başkan Bahçavan, buraya çeşitli sektörlerden 40 civarında firmanın fabrika açmak için talepte bulunduğunu bu talepleri Bilim Sanayi bakanlığına ilettiklerini kaydetti. Buraya kurulacak olan Karma Organize Sanayi bölgesinde 2150 kişinin çalıştırılabileceği söyleyen Başkan Bahçavan, bu konunun araştırmasını titizlikle yürüttüklerini söyledi. Ayrıca yeni hastanenin yapılması ile boşalan eski hastane için Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezi projesinin Aile ve Sosyal politikalar bakanlığına sunduklarını söyleyen Bahçavan, burada 120 kişinin kalabileceğini bu 120 kişiye 90 veya 100 civarında personelin hizmet vereceğini söyledi.

“DURSUNBEY’DEN GÜNLÜK 18 BİN İLE 25 BİN ARAÇ GEÇECEK. BUNA HAZIRLANIYORUZ”

Türkiye’nin Batısını Orta Anadolu’ya bağlayacak olan Çanakkale Köprüsünün üç yıl içerisinde tamamlanacağını ifade eden Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan bir yıl içerisinde bitmesi beklenen Balıkesir- Dursunbey Duble yolunun bu köprünün bir ayağı olacağını söyledi. Karayollarının öngörüsüne göre günlük ortalama 18 bin ile 25 bin arasında aracın bu yolu kullanacağını hatırlatan Başkan Bahçavan, 5 yıl içerisinde bu yolda trafiğin giderek artacağını söyledi. Dursunbey’i bu yola da hazırlayacaklarını söyleyen Bahçavan, ilçede yapacakları düzenlemeleri bir an önce gerçekleştirmek için Dursunbey Çevre yolunun yapımının bir an önce başlaması gerektiğini söyledi. Bu yönde Belediye olarak girişim yaptıklarını söyleyen Başkan Bahçavan, Karayollarının bu konuya olumlu baktığını ve çalışmaların u günlerde başlayacağını söyledi. Bu yolun tamamlanmasının ardından gerek Suçıktı’da gerekse yol istikametinde çeşitli projeler gerçekleştireceklerini sözlerine ekleyen Bahçavan geleceğin Dursunbey’ini gençler ile istişareli bir şekilde inşa edeceklerini belirtti.

SUÇIKTI SUYU ARTIK BOŞA AKMASIN

Suçıktı suyu hakkında da çeşitli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, suçıktı suyunun boşu boşuna aktığını belirterek bu su hakkında da bazı projeler geliştirdiklerini söyledi. Yaklaşık 70-75 yıl öncesine kadar bu sudan Elektrik üretildiğini ifade eden Başkan Bahçavan, 1974 yılında Termikten ilk elektriğin geldiği güne kadar Dursunbey’in elektrik ihtiyacını Suçıktı suyunun karşıladığını söyledi. Bu konuda iki ay önce İller Bankasına başvuru yaptıklarını söyleyen Bahçavan, gelecek olan raporları beklediklerini, bu raporların ardından buraya bir tesisi kurarak elektriği Pazarlamayı hedeflediklerini söyledi.

GENÇLERE KONSER MÜJDESİ

Yaklaşık 30 dakika boyunca projeleri gençler ile paylaşan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, konuşmasının sonunda bir de müjde verdi. 17 Nisan tarihinde bir fener alayı yapmayı planladıklarını ifade eden Başkan Bahçavan, 18 Nisan tarihinde ise Deniz Toprak konseri yapacaklarını söyledi. Konserde çeşitli dans grupları ve Modern müzik topluluğunun da olacağını belirten Bahçavan bu konsere tüm gençleri davet etti.

Konuşmaların ardından Ortak Nokta Dursunbey Toplantısının ikinci bölümüne geçildi. Bu bölümde gençlere söz veren Bahçavan gelen öneri ve soruları tek tek cevapladı. Programın gidişatından ve gençlerin sorularından memnun kalan Başkan Bahçavan bu toplantının Abbas Güçlü ile Genç Bakış programı konseptine büründüğünü ifade etti. Yaklaşık iki saat boyunca soruları ve önerileri cevaplayan başkan Bahçavan, bu soru ve önerileri Bilgisayar ortamında da Belediye yetkililerine not ettirdi. Toplantının sonunda tüm katılımcılara teşekkür eden başkan Bahçavan’ı tüm gençler alkışladı. Bu toplantıyı düzenleyen ve yüzlerce gencin önüne çıkarak medeni cesaretini gösteren Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan bu toplantının sonunda her kesimden tam not aldı.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©