'Söz Sırası Kadınlarda' Toplantımız Büyük İlgi Gördü
11:49, 18-08-2015

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ın organize ettiği Gelişim ve Değişim İçin ‘Söz Sırası Kadınlarda’ toplantısına kadınların ilgisi oldukça yoğun oldu. Yüzlerce kadının katıldığı toplantıda Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’a kadınlar bir çok konuda teşekkür etti ve İlçenin değişiminde Başkana güven duyduklarını belirttiler. Toplantıda ayrıa kadınlarımız şikayet ve isteklerini de Başkanımıza ilettiler.

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan ilçemizde yine bir ilke imza atarak İlçemizin gelişim ve değişiminde kadınlara da söz hakkı verdi. Daha önce ‘Gençler ile Başbaşa’ toplantısını gerçekleştiren Başkan Bahçavan bu kez aynı konsepte kadınlar ile bir toplantı gerçekleştirdi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı öncesi kadınlarımıza yemek ikramı yapılırken, yemeğin ardından ise toplantı düzeninde hazırlanan üst salonda ‘Söz Sırası Kadınlarda’ toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda çocuklar için ise oyun odası hazırlanırken burada görevli olan personelimiz çocuklar ile yakından ilgilendi. Kültür Merkezine gelen Başkan Bahçavan ilk olarak oyun odasını ziyaret ederek buradaki çocuklara oyuncak hediye etti.

Yemeğin ardından salonu hınca hınç dolduran kadınlar toplantıya özel hazırlanan anket formlarını doldurdular. Daha önce Sivil Toplum örgütleri ve ilçedeki siyasetçiler ile yapılan Danışma Dayanışma toplantısının halka yayılmaya başlandığını gösteren bu ikinci toplantı gençlerin ardından kadınların da beğenisini topladı. Toplantının başında açılışı yapan Bayan sunucumuz toplantının konsepti hakkında katılımcılara bilgi verirken daha sonra sözü Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan aldı 

İLK BÖLÜMDE BAŞKANIMIZ İCRAATLERİNİ ANLATTI

Belediye BaşkanıMIZ Ramazan Bahçavan toplantıya icabet eden herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, oluşan coşkulu kalabalık karşısında da şaşkınlığını gizleyemediğini ifade etti. Bu toplantıya katılan kadınları tüm mahalleleri temsilen davet ettiklerini söyleyen Başkan Bahçavan, bundan sonraki toplantıları mahallelerde bizzat bayanlarla yapacaklarını söyledi. Toplantının başında 17 Ağustos depreminin yıldönümü ve son günlerde oluşan terör olaylarında Şehit Düşen askerler ve Polislere rahmet dileyen Başkan Bahçavan bu tür üzücü olayları yaradanın bir da a göstermemesini temenni etti. Nisan 2014 tarihinde göreve geldiklerini belirten Başkan Bahçavan, 16 aylık bu süreçte ilçede bir şeyler yapabilmek için ekipleri ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Bu süreçte ilk olarak Sosyal Projeleri ele aldıklarını ifade eden Başkan Bahçavan bu projeleri sırası ile anlattı. Daha sonra Kültürel Projeler, Yer altı ve yer üstü projeleri gibi birçok faaliyetten bahseden Başkan Bahçavan daha birçok projeyi hayata geçirmek için gün saydıklarını ifade etti.

DURSUNBEY İSTİHDAM SANAT VE EĞİTİM MERKEZİ KURULUYOR

Dursunbey’de hayata geçirilecek olan yeni bir projenin de müjdesini veren Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, kadınlar ve gençler için ‘Dursunbey İstihdam, Sanat ve Eğitim Merkezi’ adı altında yeni bir merkez kuracaklarını belirtti. Bu merkezde el sanatları kursları, Ebru kursları, Halı Kilim dokuma kursları, iğne oyası kursları gibi birçok geniş alanda hizmet vereceklerini söyleyen Başkan Bahçavan, bu kursta özellikle bayanların büyük gelir elde edecekleri Mozaik işlemeciliği kursları düzenleyeceklerini söyledi. Bu merkezin çok amaçlı olacağını ifade eden Başkan Bahçavan, burada kermes, sinema ve konferans salonunun olacağı yeni bir merkez oluşturacaklarını söyledi. Konuşmasında İstihdama yönelik projelerini de anlatan Başkan Bahçavan, özellikle Yaşlı Bakım Merkezi ve Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konşmasında Pazar yeri ile ilgili Bayanların fikirlerini almak istediğini belirten Başkan Bahçavan, yeni bir Kapalı Pazar yeri yapmak için çalışma başlattıklarını söyledi. Bu konuda birçok fikrin olduğunu belirten Başkan Bahçavan Pazar yerinin şehir içinde olmasını istediklerini fakat Dursunbey şehir merkezinde Pazar yerine uygun bir alanın olmadığını belirtti. Mevcut Pazar yerinin şimdiki genişliği hakkında bilgi veren başkan Bahçavan, en az bu büyüklükte bir alan aradıklarını sözlerine ekledi. Konuşmasının sonunda Dursunbey Yüzme Havuzunda yeni Başlayan proje hakkında bilgi veren Başkan Bahçavan “İlçe Halkımızın daha uygun şartlarda ve ekonomik olarak sağlıklarına kavuşmaları için burada arkadaşlarımız görev yapacaklar. Bu proje ile özellikle tansiyon, kolesterol, diyabet, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları gibi beslenme ve hareketsizliğe bağlı hastalıkların azaltılması, bu hastalıklara yakalanma riskinin en aza indirilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca teşhisi koyulan her türlü fizik tedavi önerilen hastalara fizyoterapistimizin önerdiği egzersiz programı ve ağrı tedavilerinde kullanılmak üzere alınan cihazlarla uygulanacak olan fizyoterapi sayesinde vatandaşlarımızın ve hastalarımızın eklem ve kas rahatsızlıklarının tedavilerine katkı sağlanacak. Bu proje de 17 Ağustos itibari ile başladı” dedi.

BAŞKANA ENGELLİLER VE KADINLARA VERDİĞİ DEĞERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR

Başkan Bahçavan’ın ardından Söz Sırası bu kez kadınlara geldi. Kadınlar 16 aylık süreçte Kadınlara ve Engellilere yönelik projeleri ile Dursunbey’de bir ilke imza atan Başkan Bahçavan’a teşekkürlerini dile getirdiler. Bu konuda söz alan kadınlardan birisi Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’a çiçek takdim etti. Toplantıda kadınlar mahallelerindeki bazı eksiklikler ve istekleri ile ilgili Belediye Başkanından bazı isteklerde bulundu. Özellikle Bayat ekmekler ve Çocuk bezleri için ayrı konteyner isteyen bir kadın Sokak aydınlatmalarının da güneş enerjisi sistemi ile yapılmasını talep etti.

KADINLAR KALDIRIMDA OTURAN ERKEKLERE TEPKİLİ

Kadınların toplantıda Başkandan Özellikle kaldırımlarda oturan erkekler ve işgal edilen kaldırımlar oldu. Kaldırımların özellikle erkekler tarafından Kahve olarak kullanıldığına dikkat çeken bir kadın tüm kadınlardan destek aldı. Kaldırımlar ile ilgili gelen soruya cevap veren Başkan Bahçavan ilçede devam eden alt yapı üst yapı projeleri esnasında geniş tutulan kaldırımları daraltacaklarını ve iki aracın geçemediği yolları genişleteceklerini söyledi. Bu sayede kaldırım işgallerinin azalmasını hedeflediklerini ifade eden Başkan Bahçavan bu konunun üzerinde duracaklarını belirtti.

‘BAŞKANIM SİZ BİZE GÜVEN SAĞLADINIZ ARTIK İHTİYAÇ SAHİPLERİ ÇALIŞSIN’

Toplantıda kadınların birçok konuda başkandan talepleri olurken özellikle Pazar yerinin yeri ile ilgili de çeşitli yorum ve talepler geldi. Ayırca Kadın doğum ve Çocuk doktorunun ilçede bulunmadığını hatırlatan bir kadın Dursunbey’e bir doğum doktoru ve kadın Doğum Doktorunun atanmasını talep etti. Bu konuda açıklamada bulunan Başkan Bahçavan, Kadın doğum doktoru ve çocuk doktorlarının kadınlar için çok önemli olduğunu fakat Türkiye genelinde bu yönde bir sorun olduğunu söyledi. Kadın Doğum doktorunun çok az mezun verdiğini hatırlatan Başkan Bahçavan yeni atama döneminde bu konunun üzerinde duracaklarını ve Doktorun gelmesi için çaba harcayacaklarını ifade etti. Toplantıda yarıca bir kadın özellikle istihdam alanında yeni iş yerlerinin açılmasını talep etti. Bu konuda Başkana güven sağladıklarını ifade eden kadın bu işin anca siz çözersiniz bize güven sağladınız dedi. Başkandan memnun olduklarını ifade eden kadın işi yapacak olan kişi zaten belli oluyor dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantının sonunda Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan katılımları ve görüşlerinden dolayı tüm kadınlara teşekkür etti. Toplantının ardından da şahsi olarak kadınların sorunlarını dinleyen Başkan Bahçavan toplantıdan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©