Başkanımız Kamp Öğrencileri İle Kariyer Toplantısı Gerçekleştirdi
18:31, 17-09-2015

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, Dursunbey Anadolu İmam Hatip Lisesi Erkek Öğrenci yurdu ve Kız öğrenci yurdunda 18 günden bu yana üniversite için hazırlık kampına giren öğrenciler ile söyleşi gerçekleştirdi. Başkanımız söyleşinin sonunda öğrencilere birde sürpriz yaptı.

Dursunbey Anadolu İmam hatip Lisesi Kız Öğrenci Yurdu ve Erkek Öğrenci yurdunda kampa giren Lise son sınıf öğrencileri 18 günlük zorlu maratonun ardından kamp finali yaptılar. Kampın son gününde Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’ı söyleşi için Okula davet eden Okul yetkilileri, ayrıca Belediye Başkan Yardımcımız Sadettin Aslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir’e de davette bulundular.

 

Okulda gerçekleşen Kariyer toplantısının öncesinde Yurt binasında yemeğe katılan Başkan Bahçavan ve beraberindeki heyet daha sonra konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya geçtiler. Söyleşi şeklinde gerçekleşen toplantıda okul hayatı ve yaşamından kesitleri öğrenciler ile paylaşan Başkan Bahçavan İmam Hatip’te okuyan öğrencileri de çok şanslı bulduğunu belirtti. İmam Hatip mezunlarının bir çok yerde Kolejli olarak adlandırıldığını ifade eden Başkan Bahçavan, Dursunbey’de 1970’li yıllarda ilk açılan İmam Hatip Lisesinde kendisinin de kısa süre eğitim gördüğünü belirtti. Öğrencilere hazırlığına girdikleri Üniversite ile ilgili de bilgiler veren Başkan Bahçavan, öğrencilerin hedeflerini büyük tutması gerektiğini vurguladı. Özellikle iş hayatında kalifiyeli ve diğer adaylarda üstün olanların seçildiğini hatırlatan Başkan Bahçavan, İmam Hatip mezunlarının özellikle üniversitelerde diğer adaylardan bir adım önde olduğunu da söyledi. Geçmiş dönemlerde İmam hatiplerin itibarsızlaştırılası için çeşitli oyunların oynandığını da söyleyen Başkan Bahçavan, geride kalan bu günlerin ardından şu anda İmam Hatip okullarının büyük rağbet gördüğünü de söyledi. Dursunbey’de en fazla kayıt yapılan okulun İmam Hatip olduğunu duyduğunda çok memnun olduğunu söyleyen Başkan Bahçavan, Üniversite sınavlarında da en çok kazananın İmam Hatipliler olacağına inancının tam olduğunu söyledi.

BAŞKANDAN ÖĞRENCİLERE KONYA SÜRPRİZİ

Kendi okul hayatından ve kariyerinden de çeşitli kesitleri öğrenciler ile paylaşan Başkan Bahçava, öğrencilere sözü vermeden önce müjdesini onlarla paylaştı. Burada kampa giren 83 öğrenciyi Belediye olarak Konya’ya geziye götürecekleri müjdesini veren Başkan, öğrencileri Konya’da bilim merkezi, üniversiteler ve Konya’nın çeşitli yerlerinde gezi yaptıracaklarını belirtti. Bu müjdenin ardından büyük alkış alan Başkan öğrencilerin memnun kalmasından da mutluluk duyduğunu söyledi. Daha sonra söz alan öğrenciler Bazı isteklerini ve önerilerini Başkan ile paylaştılar. Öğrencilere ayrıca Kapalı Yüzme havuzuna üç kez ücretsiz giriş müjdesi veren Başkan, öğrencilerden gelen bazı talepleri de değerlendirmeye alacaklarını söyledi.

Yaklaşık bir saat süren söyleşi sonrası öğrenciler kendilerine değer veren Başkan Bahçavan’a teşekkürlerini sundular.


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©