Dursunbey Geleceğini Planlıyor
15:44, 21-10-2015

Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan belirli dönemlerde toplumun her kesimi ile gerçekleştirdiği toplantılardan bir yenisini de Muhtarlarla gerçekleştirdi.

Göreve gelmeden önce ve göreve geldikten sonra istişareye dayalı hizmet anlayışı ile halka hizmet edeceklerini sık sık vurgulayan Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan, Dursunbey Danışma ve Dayanışma toplantılarını farklı bir konsepte çevirerek bu toplantıları halk tabanına yaymayı başardı. Bu toplantıları ilk olarak gençler ile gerçekleştiren Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan daha sonra Kadınlar ile bir toplantı gerçekleştirmişti. Her toplantı için farklı bir konu teması belirleyen Başkan Bahçavan, toplantılarda ortaya çıkan talep ve isteklere göre hizmetlerine yön veriyor.

 

Bu kapsamda son olarak İlçe merkezi ve kırsal mahallelerdeki muhtarlar ve eşleri ile bir toplantı gerçekleştiren Başkan Bahçavan toplantının konusunu da ‘Dursunbey Geleceğini Planlıyor’ olarak belirledi. Toplantıdan günler önce Beyaz masa servisi tarafından aranarak toplantıya davet edilen muhtarlara mahalleleri ile ilgili öncelikli yapılması gereken işlerin maddeler halinde sıralanması da istendi. Toplantıda bu talepleri yazılı olarak getirmeyenler içinde ayrıca not kâğıtları hazırlandı.

Gelen konuklarını kapıda karşılayan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan ve eşi Serpil Bahçavan muhtarlar ve eşleri ile yakından ilgilendiler. Yenilen akşam yemeğinin ardından toplantı konseptinde hazırlanan üst salona geçen muhtarlar yerlerini aldıktan sonra toplantı başladı. Topalantıda Belediye Başkan Yardımcıları Sadettin Aslan, Ahmet Cengiz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen işleri dairesi Dursunbey Şefi Vacid Kahvecioğlu, Dursunbey Belediyesinde görevli birim amirleri, BASKi yetkilileri de hazır bulundu.

Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın muhtarları selamlaması ile başlayan toplantıda Başkan Bahçavan, ilk olarak bir buçuk yıllık hizmet sürecinde İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde yapılan hizmetleri anlattı. Bu toplantının amacının yapılacak olan işlerin planlamasının yapılarak genel olarak da bir değerlendirmeyi yapmayı planladıklarını söyledi. Bu toplantının bir aile toplantısı olduğuna vurgu yapan Başkan Bahçavan muhtarlar kadar eşlerinin de mahallelerin sorunlarını yakından bildiklerini bu sebeple bu toplantıyı eşli yaptıklarını ifade etti. Dursunbey Belediyesi olarak vatandaşlardan gelen her türlü sorunu çözmek için çaba harcadıklarını ifade eden Başkan Bahçavan, tüm kurumların işleri ile yakından ilgilendikleri bilgisini verdi. Dursunbey’de geçtiğimiz yaz ayları itibari ile toplam 73 kilometre civarında asfaltlama çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan, Dursunbey’de toplamda 600 kilometre civarında karayolu olduğunu bu yolların belirlenen planlamalara göre 2019 yılına kadar her yıl 100 kilometre asfalt atılarak bitirilmesini hedeflediklerini söyledi. Belediye olarak Dursunbey’e 2.5 Milyon TL tutarına araç kazandırdıklarını belirten başkan Bahçavan bu araçlar sayesinde işlerini daha rahat ve daha kolay şekilde bitirdiklerini söyledi. Kırsal mahallelere özel idareden bu yana 56 adet yangın tankeri kazandırdıklarını belirten Bahçavan, birkaç yıl içinde tüm mahallelere yangın tankerlerinin dağıtılmış olacağını söyledi. Mahallelere bir çok hizmeti de götürmeye başladıklarını hatırlatan başkan Bahçavan, şu anda 60 kırsal mahallede çöp toplama işleminin başladığını söyledi. Bu sayı ile Dursunbey’in %85’inin evsel katı atığının toplandığını ifade eden Başkan bu oranın da artacağını belirtti. Kırsal mahallelere Dinlenme parkları, mezar bakımları, isale hatları, parke taşı döşemesi gibi bir çok hizmeti götürdüklerini ifade eden Başkan bahçvan ilçe merkezinde de çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

HİÇ BİR ŞEY YAPMASAKTA OSB’Yİ MUTLAKA KURMAMIZ GEREKİYOR

Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan istihdam ve göç ile ilgili yaptığı konuşmasında Bandırma’da katıldığı Dursunbeyliler Derneği toplantısından örnek verdi. Aşırı göç sebebi ile Bandırma’da binlerce Dursunbeylinin olduğunu ifade eden Başkan Bahçavan, aş için iş için memleketlerinden göç eden vatandaşlardan özür dilediklerini ifade etti. Belediye Başkanı olarak Dursunbey’den göçen hemşehrilerinin geri dönmesi için elinden gelen her şeyi yapacağını ifade eden Başkan Bahçavan, aldığı mesajlarda da ilçeye dönmek için birçok vatandaşın kendisine talepte bulunduğunu söyledi. Göç sebebi ile sosyal problemlerin de arttığını hatırlatan Başkan Bahçavan, istihdamın arttırılması için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Başkan Bahçavan; “Biz yemesekte, içmesekte. Bir metrekare parke döşüyemesekte, bir kilometre yol yapamasak dahi, Biz bu sanayimizi mutlaka Dursunbey’imize kurmamız gerekiyor” dedi.

OSB KURULMASI İLE İLGİLİ SORUN KALMADI

Organize Sanayi Bölgesi hakkında bir de müjde veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Ankara’dan gelen telefon doğrultusunda OSB’nin kurulması ile ilgili sorunun kalmadığını söyleyen Başkan Bahçavan 24 ay sürecek süreci 5 ay içerisinde gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yer ölçümlerinin de sürdüğünü ifade eden başkan Bahçavan ne pahasına olursa olsun burada birkaç yıl içerisinde bacası tüten fabrikaların kurulmaya başlayacağını söyledi.

Toplantının sonunda sözü muhtarlara veren Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan muhtarlardan gelen istek, öneri ve şikayetleri de dinledi. Toplantıda muhtarlar öncelik sırasına göre mahallelerinin sorunlarını ve istenilen hizmetleri yazarak belediye görevlilerine teslim etti. 


 
 
YORUMLAR

Yorum Ekleyin

Adınız Soyadınız :
Mail Adresiniz :
Başlık :
Yorumunuz :
 
 
web tasarım, web programlama, internet sitesi yapımı,
2014 © Copyright ©