Projeler

Belediyemiz tarafından engelli vatandaşlarımıza yönelik başlattığımız 'Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok' projemiz kapsamında Dünyaca ünlü futbolcumuz, grurumuz İlkay Gündoğan tarafından ilçemize hediye edilen tam donanımlı aracımız faaliyetlerini sürdürüyor. Engelsiz Dursunbey slogani ile başlattığımız bu çalışmalar, ilçemizdeki yaklaşık 1300 engelli vatandaşımızın sorunlarına cevap vermektedir...
19 Eylül 2018 Saat: 15:25
Geçmişlerimize ahde vefa göstererek mezarlığımızı bakımsız görünümünden kurtarmak için, çevre peyzaj düzenlemeleri, duvar çalışmaları, çiçeklendirme ve genel temizlik çalışmaları gerçekleştirdi. İlçemiz için, hizmet için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.
14 Eylül 2018 Saat: 18:45
Belediyemiz Sosyal Belediyecilik anlayışı ile Türkiye'de bir ilk olan Tematik Çocuk Kütüphanesini hayata geçirmiştir. 5 ile 12 yaş arası çocuklara hitap eden Kütüphanemiz, çocuklarımızın kitap okuma ve derslerini yapmalarına yardımcı olmasının yanı sıra, düzenlenen bir çok etkinlik sayesinde çocukların kişisel gelişimlerine öğreterek, uygulatarak katkı sağlamaktadır...
13 Eylül 2018 Saat: 21:35
Sosyal ve Kültürel faaliyetlerimizin yanısıra sportif faaliyetlerde de örnek işlere imza atan Belediyemiz, Sağlıklı ve Dinç Toplum anlayışı ile spora ve sporcuya destek olmaya devam ediyor...
12 Eylül 2018 Saat: 18:30
Gelecekte daha güçlü bir Dursunbey ekonomisi için, Organize Sanayi Bölgemizde kamulaştırma çalışmaları ve ihale çalışmaları son buldu. İlçemizin kaderini değiştirecek olan bu büyük proje günümüzde de meyvelerini vermeye başlamış olup, OSB'mizde yer almayı planlayan bir çok firma ile görüşmeler devam etmektedir...
11 Eylül 2018 Saat: 14:00
Belediyemiz tarafından hayata geçirilen Sevgi Eli Butonu ile ilçemizde kimsesiz kimse kalmayacak. Özellikle yaşlı, kimsesiz, engelli vatandaşlarımızın evlerine kurduğumuz bu sistem ile vatandaşlarımız 7/24 ihtiyaçlarını görecek bir yardım eline ulaşabiliyor.
10 Eylül 2018 Saat: 09:59
Ekmeğini taştan çıkaran Belediyemiz, kendi gelirini kendisi üreten bir anlayışla hizmet etmeye devam ediyor. Hak İçin, Millet İçin, 4 Elle sarıldık. Dursunbey için çalışıyor, Dursunbey için üretiyoruz.
07 Eylül 2018 Saat: 10:42
İlçemiz genelinde 4 yılda 76 park modern bir şekilde tesis edilerek, şehrimizin çeşitli konumlarına kazandırılmıştır. Bu sayının 2018 yıl sonu itibari ile 90'ın üzerine çıkması planlanmaktadır.
07 Eylül 2018 Saat: 10:41
Kendi gelirlerini kendisi üreten Belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiğimiz Güneş Enerji Santrali projemiz, üretimi ile kendisini amorti ettiği gibi, karlılığı ile de Belediyemize önemli bir gelir kapısı olmuştur. Hak İçin, Millet İçin, 4 Elle sarıldık. Dursunbey için çalışıyor, Dursunbey için üretiyoruz.
07 Eylül 2018 Saat: 10:38
Hak İçin, Millet İçin, 4 Elle sarıldık. Dursunbey için çalışıyor, Dursunbey için üretiyoruz. İlçemiz Saz Mesire alanında gerçekleşen ıslah çalışmaları sırasında derenin etrafında kalan 3 çınar ağacını kurtarmak amacı ile oluşturduğumuz adaya, İlçemize yakışacak modern, şık görünümlü ada kahvecisi projesini kazandırdık..
07 Eylül 2018 Saat: 10:34